Читај ми!

Ajaks se samouništio, PSV odbranio titulu šampiona Holandije

Fudbaleri PSV Ajndhovena osvojili su titulu prvaka Holandije, pošto su u Roterdamu pobedili Spartu rezultatom 3:1 u meču poslednjeg, 34. kola nacionalnog prvenstva.

PSV je sezonu završio na prvom mestu na tabeli sa 79 osvojenih bodova, dok je Ajaks drugi sa bodom manje, pošto je u samom finišu šampionata prokockao veliku bodovnu prednost.

Klub iz Ajndhovena je stigao do 26. šampionske titule u istoriji, a druge zaredom.

Golove za PSV u pobedi protiv Sparte postigli su Ivan Perišić u 27, Luk de Jong u 58. i Malik Tilman u 84. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Đivai Zehiel u 52. minutu.

Ajaks je u poslednjem kolu na svom terenu pobedio Tvente sa 2:0 golovima Džordana Hendersona u 28. i Vouta Veghorsta u 90. minutu, ali nije držao sudbinu u svojim rukama nakon što je u prethodne četiri runde zabeležio dva poraza i dva remija.

Fudbaleri PSV-a i Ajaksa će igrati naredne sezone u Ligi šampiona, dok će trećeplasirani Fejnord nastupiti u kvalifikacijama za elitno evropsko takmičenje.

Fejnord je sezonu okončao porazom od Herenvena - 2:0. Golove za domaćina postigli su Hristijan Petrov u 4. i srpski fudbaler Miloš Luković iz penala u 29. minutu.

Luković je bio starter u ekipi Herenvena, a zamenjen je u 82. minutu.

петак, 23. мај 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом