Stojković u nadoknadi doneo važnu pobedu Partizanu na "krovu"

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Voždovca na "krovu" rezultatom 3:2 u meču 28. kola Superlige Srbije.

Partizan je na taj način smanjio zaostatak u odnosu na Crvenu zvezdu na samo jedan bod, uz utakmicu više.

Crno-bele je u vođstvo doveo Samed Baždar u 40. minutu odličnim udarcem nakon odbitka posle gužve u šesnaestercu domaćih. To je Baždaru bio drugi gol na drugom vezanom meču, nakon što je bio jedini strelac u prošlonedeljnom trijumfu nad Spartakom.

U drugom poluvremenu je Voždovac zaigrao mnogo bolje, što im se isplatilo u 57. minutu kada je Mihajlo Nešković iz jedanaestrca koji je sam izborio poravnao rezultat.

Partizan je potom ponovo prešao u inicijativu i uspeo da još jednom povede u 74. minutu preko Aleksandra Filipovića koji je glavom savladao Andriju Katića.

Međutim u 80. minutu domaći su ponovo izjednačili, ovoga puta preko Džuniora Flemingsa kog je odlično uposlio Nešković.

Imao je Voždovac još nekoliko šansi da u potpunosti preokrene rezultat, ali su napadači domaćih bili neprecizni, što je Partizan iskoristio da dođe do pobede u završnici.

Posle jednog kontranapada lopta je došla do Aranđela Stojkovića koji je fenomenalnim udarcem matirao Katića i doneo pobedu crno-belima.

U narednom kolu Partizan dočekuje Novi Pazar, dok će Voždovac gostovati u Nišu kod ekipe Radničkog.