Svemogući Benzema izbacio Barselonu - tri gola i asistencija za pobedu Reala u "El klasiku"

Real Madrid se plasirao u finale Kupa kralja pobedom nad Barselonom 4:0 u revanšu na stadionu "Kamo nou". Ukupan rezultat je 4:1 za "kraljevski klub", kog je do trijumfa nosio Karim Benzema sa tri gola i asistencijom.

Karim Benzema je ponovo pokazao kakav je fudbalski mađioničar kada je to najpotrebnije za Real Madrid.

Francuz je proigrao Vinisijusa Žuiniora u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena za vođstvo Reala pred veliku pauzu.

Na talasu samopouzdanja su "jahali" igrači Reala u drugom poluvremenu tokom kog je prva figura bio Karim Benzema. Svoj prvi gol na meču je postigao u 50. minutu, iskoristivši pas Luke Modrića, koji je na sebe vezao tri čuvara i pronašao višegodišnjeg saborca.

Sedam minuta kasnije Kesi pravi penal nad Vinisijusom. Benzema koristi priliku sa "bele tačke" i postavlja 3:0 na semaforu.

Tandem Vinisijus-Benzema je ponovo uspešno sarađivao u 80. minutu, Brazilac je bio taj koji je pronašao starijeg saigrača za 4:0 Reala.

Da podsetimo, Benzema je u prethodnom meču takođe ostvario het-trik. U prvenstvenoj pobedi pobedi nad Real Vanjadolidom 6:0 je do njega došao u prvom poluvremenu.

Rival Madriđanima biće Osasuna, koja je ukupnim rezultatom 2:1 izbacila Atletik Bilbao.