Vojvodina u Nišu deklasirala Radnički

Fudbaleri Vojvodine ubedljivo su savladali Radnički u Nišu 4:0 u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Trener Radoslav Batak svoj drugi mandat na klupi Vojvodine uspešno je započeo. Novosadska "stara dama" je na niškom „Čairu" pobedila domaći Radnički 4:1.

Radnički je odigrao jako lošu utakmicu prvenstveno u odbrani pa je pravo čudo što rezultat nije bio ubedljiviji.

Prvo je u petom minutu Savić nagazio Vitasa, skinuo mu kopačku. Sudija Jovanović je uz asistenciju VAR-a dosudio penal, a sa kreča Malbašić donosi prednost gostima.

Nova kazna za neorganizovanu odbranu domaćina stigla je u 18. minutu. Proboj Novosađana po desnoj strani, lopta je stigla na drugu stativu do Zukića koji je imao dosta vremena da se namesti i sa četiri metra loptu zakuca u mrežu golmana Stevanovića za 0:2.

Zukić je pogodio i za 0:3 u 58. minutu. U 64. minutu kontra četiri na dva, Simić je sa desetak metara pogodio u dalji ugao za 0:4.

Petrov je pogodio za Radnički u 84. minutu i postavio konačni rezultat na meču.

Radnik je u Surdulici pobedio Voždovac sa 2:0.

Oba gola za gostujući tim postigao je Ukrajinac Taras Bondareno u drugom poluvremenu.

Prvo je u 67. minutu Subotić prodrmao prečku sa 22 metra, a onda je iz odbitka Taras Bondarenko sa devet metara u gol zakucao loptu dok je golman Voždovca još bio na zemlji.

Deset minuta kasnije slična akcija donela je duplu prednost radniku. Nakon kornera Stevanović je probao iz gužve, lopta se ponovo odbila do Bondarenka koji je volejom zatresao mrežu "zmajeva" za konačni rezultat 2:0.