Lacio i Verona podelili bodove, Lazović asistirao, remi Monce i Sampdorije

Fudbaleri Verone i Lacija odigrali su bez pobednika 1:1 u utakmici 21. kola italijanske Serije A. Darko Lazović je asistencijom nastavio niz dobrih mečeva. Monca i Sampdorija remizirale su 2:2.

Verona je izbegla poraz i u poslednjih pet utakmica od početka godine upisala više bodova nego u prvom delu. U prvih pet mečeva u 2023. godini domaćin sa ovog meča zabeležio je dve pobede i dava remija, uz samo jedan poraz od Intera u Milanu.

Darko Lazović, reprezentativac Srbije dobro je otvorio godinu. Na svakom od mečeva na kojima je Verona osvajala bodove Lazović je imao doprinos. U remiju sa Torinom je zabeležio asistenciju, protiv Kremonezea je bio dvostruki strelac, a potom je zatresao i mrežu Lečea . U prošlom kolu je bio asistent u remiju protiv Udinezea.

U ujednačenom prvom poluvremenu, Napoli je stigao do vođstva u 45. minutu preko Pedra, da bi već po otvaranju drugog u 51. minutu Ngonge na asistenciju Lazovića izjednačio i postavio konačan rezultat na meču.

Imala je Verona šansu i da potpuno preokrene rezultat i trijumfuje ali je gol Provedela ipak ostao netaknut.

Monca i Sampdorija takođe su odigrale bez pobednika. Na stadionu "Brijanteo" bilo je 2:2 u pretposlednjem meču 21. kola italijanskog Kalča.

Monca je imala veći posed lopte, kontrolisala igru na terenu, ali je uprkos tome dva puta jurila rezultat.

Sampdorija je prvi put povela u 12. minutu golom Gabijadinija na asistenciju Lamersa. U 32. minutu domaćin uzvraća golom Petanje.

U 52. minutu strelac prvog gola na meču Gabijadini ponovo se upisuje u strelce, da bi Monca u poslednjem minutu nadoknade izjednačila iz penala, strelac je bio Pesina.