Lester ubedljiv protiv Aston Vile, Brentford protiv Sautemptona

Fudbaleri Lestera su ubedljivo savladali Aston Vilu 4:2 u 22. kolu engleske Premijer lige, Brentford je dominantan bio protiv Sautemptona, domaćin je rutinski pobedio 3:0.

Bitna pobeda Lestera u gostimakoji se pomerio iz nelagodne grupe poslednjeplasiranih timova. Aston Vila je napadala, kontrolisala igru, dva puta vodila na meču, a na kraju ipak izgubila 4:2.

Do prvog gola domaćin je došao u 9. minutu golom Votkinsa, rezultat je tri minuta kasnije poravnao Medison nakon čega je usledilo mirnijih dvadesetak minuta igre.

U 32. minutu Sutar postiže autogol i ponovo vraća vođstvo ekipi iz Birmingema. Keleči Ihenačo donosi novo izjednačenje u 41. minutu, da bi Tete u suijskoj nadoknadi doneo prednost Lesteru.

Kutinjo je postigao gol za domaćina u 72. minutu ali je poništen nakon konsultacije VAR-a. Konačan rezultat na meču postavlja Praet u 79. minutu.

Brentford je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Sautemptona 3:0.

U finišu prvog poluvremena napokon se isplatila ofanzivna igra koju je tim igrao. U 41. minutu Mi postiže prvi pogodak, da bi u 44. minutu Mbuemo duplirao prednost.

U drugom poluvremenu Sautempton je igrao dosta bolje, bili su agresivniji i više pretili rivalu, ipak nisu uspeli da dođu dožu do gola, pa je tačku na meču postavio Jensen u 80. minutu.