Frajburg napunio mrežu Uniona, remi Majnca i Ajntrahta

Fudbaleri Frajburga savladali su Union Berlin sa 4:1 (4:0) u meču 15. kola Bundeslige. Majnc i Ajntrahta odigrali nerešeno 1:1.

Frajburg je slavio u direktnom duelu za drugu pozicuju, koju sada drži sa 30 osvojenih bodova, četiri manje od lidera Bajerna iz Minhena. Union Berlin je na pao na peto mesto sa 27 bodova.

Frajburg je krenu silovito i već u dvadesetom minutu je imao prednost od 3:0. Domaćin je poveo u četvrtom minutu sa bele tačke, strelac je bio Grifo. Isti igrač povisio je prednost Frajburga samo dva minuta kasnije.

U 10. minutu gosti su imali priliku da smanje zaostatak, ali Knohe je bio neprecizan sa "kreča". Devet minuta kasnije Union Berlin je ostao sa igračem manje. U kaznenom prostoru startovao je Leite i pored toga što je skrivio jedanaesterac zaradio je i crveni karton, i tako ostavio ekipu na cedilu.

Siguran izvođač najstrože kazne ponovo je bio Grifo i tako ubeležio het-trik u prvom poluremenu. Do odlaska na odmor Frajburg je postigao još jedan pogodak. Gregoritš je postigao gol u prvoj minutu nadoknade prvog dela igre.

Nastavak je doneo mnogo mirniji tempo, domaćin je bio zadovoljan učinjenim, a gost svestan da ne može ništa da uradi na ovom meču.

Ipak, gosti stižu do počasnog pogotka, strelac je bio Mihel iz jedanaesterca.

U narednom kolu koje je na programu 21. januara, Frajburg gostuje kod Volfsburga, a Union Berlin dočekuje Hofenhajm.

Podelom bodova Majnc i Ajtraht će zadržati pozicije na tabeli pred pauzu. Ajtraht sa 27 boda trenutno drži četvrtu poziciju, dok je Majnc sa 19 bodova na desetom mestu.

Burkard je doveo Majnc u vođstvo u 40. minutu susreta. Izjednačenje svom timu doneo je Kolo Muani u 67.

U narednom kolu 21. januara, Ajntraht dočekuje Šalke, a Majnc gostuje kod Štutgarta.