Juventus bez boda nakon dva kola, Benfika slavila nakon preokreta u Torinu

Fudbaleri Juventusa poraženi su na svom stadionu od ekipe Benfike sa 1:2 u meču drugog kola Grupe H Lige šampiona.

Nastavljaju se muke tima koji sa klupe predvodi Masimilijano Alegri, pošto je Juventus doživeo i drugi poraz u isto toliko utakmica u Ligi šampiona.

Odlično je meč počeo po Juventus, pošto je italijanski tim došao do ranog vođstva.

Paredes je dobro izveo slobodan udarac, oštro centrirao u peterac rivala, a tamo Milik odlično skače i glavom prosleđuje loptu u mrežu.

U prvih pola sata utakmice, "stara dama" imala je još prilika, a malo je falilo da Kostić i Milik donesu svom timu još jedan gol.

Kako se prvo poluvreme bližilo kraju, Benfika je dolazila do bolje igre i moglo se nagovestiti da će portugalski tim doći do gola.

Pogodila je Benfika stativu, potom imala još nekoliko opasnih napada...

U samom finišu prvog dela igre, gosti stižu do izjednačenja.

Mireti je skrivio jedanaesterac, koji je u gol rutinski pretvorio Žoao Mario.

Bolja igra Benfike nastavila se i početkom drugog poluvremena, a nakon samo 10 minuta u nastavku, viđen je preokret.

Odlučniji i čvršći bili su gosti u duelu u 55. minutu, usledio je jedan udarac koji je odbranio Perin, ali se lopta odbila do Neresa, koji je zakucava u mrežu i donosi gostima preokret.

Uprkos brojnim uzbuđenjima na obe strane terena, promene rezultata nije bilo.

Benfika nakon dve utakmice ima šest bodova, pošto su u prvom kolu nadigrali Makabi.

Sa druge strane, Juventus nakon poraza od PSŽ-a, ne uspeva da savlada ni Benfiku.