Spektakl u Mančesteru - Siti srušio PSŽ nakon preokreta

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na svom stadionu ekipu PSŽ-a sa 2:1 nakon preokreta, u meču petog kola grupne faze Lige šampiona.

Prštalo je na sve strane u spektakularnom meču koji su odigrali "građani" i "sveci" u Mančesteru.

U derbiju Grupe A, ali i generalno petog kola Lige šampiona, Siti je savladao PSŽ nakon preokreta i tako obezbedio plasman u nokaut fazu sa prve pozicije na tabeli.

Domaćin je pripretio već u petom minutu, ali su potom gosti bili delimično bolja ekipa, koja je imala nešto više loptu u nogama u uvodnih 15-ak minuta.

Ipak, kako je vreme odmicalo, Siti je preuzimao kontrolu meča u svoje noge, stvarao šanse i z par navrata umalo postigao gol.

Zahvaljujući Kimpembeu, Hakimiju i pre svega Navasu, PSŽ je sačuvao svoju mrežu u prvom poluvremenu.

Na pauzu se otišlo bez postignutih golova, ali je domaća ekipa imala mnogo više razloga za zadovoljstvo.

Usledio je šok na samom startu drugog dela utakmice, pošto je PSŽ prvi pripretio i poveo.

Lepa razmena dodavanja Mesija i Nejmara, potom je Argentinac poslao loptu na drugu stativu, ona stiže do Mbapea, koji je šalje kroz noge golmanu Edersonu i u mrežu Sitija za 0:1.

To je dodatno probudilo fudbalere Sitija, koji su u nastavku zaigrali još bolje, dok je sa druge strane PSŽ u velikoj meri prestao da trči, igra i da se bori kao do tog trenutka.

Nekih 13 minuta kasnije, tačnije u 63, izabranici Pepa Gvardiole izjednačuju na 1:1.

Prelep pas Rodrija za Vokera, ovaj ubacuje loptu u peterac, a tamo Sterling uklizava i nekako je smešta u mrežu.

Taj gol rasplamsao je atmosferu na "Etihadu", pa je Siti krenuo po pobedu.

Mat Mančester sitija u tri poteza doneo je preokret i pobedu na ovom meču.

Marez je poslao sjajnu loptu za Bernarda na drugu stativu, ovaj sa mnogo osećaja "spustio" za Žezusa, koji je bio miran i precizan u završnici.

Do kraja meča se rezultat nije menjao, pa je Siti upisao pobedu i osigurao prvo mesto na tabeli.

U drugom meču Grupe A, Lajpcig je sa 5:0 u gostima savladao Briž.