Atletiko je šampion Španije, Suarez doneo titulu!

Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su izdanje La Lige u sezoni 2020-21, pošto su u poslednjem kolu savladali Real Valjadolid sa 2:1. Atletiko je tako došao do desetog trofeja u domaćem prvenstvu, prvog posle 2014. godine.

Jedna od najzanimljivijih i najneizvesnijih sezona u istoriji španskog prvenstva je završena.

"Jorgandžije" su ponovo vladari Madrida i Španije, pošto je Atletiko ipak uspeo da sačuva prednost i završi ispred Reala i Barselone u La Ligi.

Nije čest prizor da "kraljevski klub" i "Blaugrana" ne dođu do titule u domaćem prvenstvu, a izabranici Dijega Simeonea to su uradili dva puta u poslednjih sedam godina.

Atletiko je osvojio desetu titulu u istoriji kluba, prvu posle 2014. godine.

Drama je trajala do poslednjeg minuta poslednjeg kola, jer su kandidati za trofej, Atletiko i Real, gubili na poluvremenu.

"Jorgandžije" su zaostajale sa 1:0 za pretposlednjim Valjadolidom, dok je Real u Madridu gubio od Viljareala.

Rasplet koji je najverovatnije rešio pitanje osvajača trofeja desio se u 56. minutu na obe utakmice.

Gol Benzeme protiv Viljareala poništen je zbog ofsajda, a u istom minutu na meču u Valjadolidu, Atletiko je poveo golom Karaska.

Gosti iz Madrida su do kraja meča postigli još jedan gol i to niko drugi do Luis Suarez.

Napadač kojeg se Barselona olako odrekla, postigao je 21. gol u sezoni, za potpuni preokret Atletika.

Inače, poslednji napadač Barselone koji je prešao u redove Atletika, bio je David Vilja, koji je popuz Suareza, odmah nakon prodaje osvojio titulu sa "jorgandžijama".

Real Madrid je na kraju golovima Benzeme i Modrića u samom finišu uspeo da pobedi Viljareal, ali im je nedostajao kiks Atletika.

Utešnu pobedu od 1:0 Barsa upisala nad Eibarom. Jedini strelac za "Blaugranu" bio je Grizman u 82. minutu.

Elitni rang španskog fudbala napuštaju ekipe Eibara, Valjadolida i Ueske.

Tim Marka Dmitrovića poražen je od Barselone, Valjadolid od Atletika, dok je Ueska odigrala nerešeno sa Valensijom, ali joj nije odgovarala pobeda Elčea nad Bilbaom.