Jedan gol, tri boda - Partizan savladao Inđiju

Fudbaleri Partizana savladali su Inđiju u gostima sa 1:0 u meču prvog kola  Linglong Superlige Srbije .

Partizan nije blistao u Inđiji, ali je na momente pokazao ozbiljan potencijal.

Najbitnije za crno-bele - osvojili su tri boda na startu sezone, u prvom kolu prvenstva.

Gol odluke postigao je Zoran Tošić u 27. minutu.

Sejduba Suma ga je sjajno proigrao, a nekadašnji fudbaler Mančester junateda i moskovskog CSKA prebacio protivničkog golmana i zatresao mrežu.

Mogao je Partizan do ubedljivije pobede, od bar nekoliko golova razlike, ali Sadik, Tošić, Ivanović i Suma nisu iskoristili sasvim pristojne prilike.

Takođe, golman Preković je bio odličan, pa je u nekoliko navrata odličnim reakcijama čuvao mrežu.

Partizan je meč završio sa desetoricom na terenu, pošto je zbog dva žuta kartona isključen Ivanović u 78. minutu.

U poslednjem meču kola, Radnički je u Nišu savladao novosadski Proleter sa 3:0.

Golove za Radnički postigli su Noma u 11. minutu, Mihajlović u 24, a konačan rezultat postavio je Batrović u 77. minutu meča.

Ovako je protekao meč:

19.54 - Kraj meča.

19.34 - Partizan sa igračem manje do kraja! Đorđe Ivanović je dobio drugi žuti karton.

19.32 - Još jedna prilika za Inđiju, Bastajić je izbegao ofsajd zamku, ali loše šutirao preko gola.

19.31 - Dobra šansa za domaće, Banjac se snalažljivo izborio za poziciju, ali šutirao iz ne baš idealnog položaja - pokraj gola.

19.26 - Snažan udarac Ivanovića sa ivice šesnaesterca, Preković još jednom siguran. Korner za Partizan.

19.16 - Nova velika šansa za Sadika, ali je šutirao pravo u golmana Prekovića.

19.12 - Nastavljena je utakmica.

19.05 - Utakmica je prekinuta, izgleda zbog jednog transparenta na tribinama.

19.02 - Počeo je drugi deo igre.

18.48- Poluvreme.

18.42 - Još jedna velika šansa za Tošića, ali je njegov udarac sada odbranio protivnički golman.

18.29 - Stativa! Ivanović je odložio loptu do Tošića, a nekadašnji reprezentativac Srbije je odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

18.26 - GOOOL! Partizan vodi, golom Zorana Tošića. Sejduba Suma je asistent.

18.20 - Veliki promašaj Sadika, koji je šutirao preko gola sa pet metara.

18.10 – Ambiciozan start domaće ekipe. Borbena Inđija je za sada jedina pripretila ka golu protivnika.