Mačva posle penala eliminisala Zvezdu, Partizan siguran u Ivanjici

Branilac trofeja Partizan plasirao se u polufinale Kupa Srbije pošto je u Ivanjici savladao ekipu Javora rezultatom 2:0. Lider Superlige Crvena zvezda eliminisana je u Šapcu od Mačve, posle izvođenja penala. Čukarički je u Kruševcu savladao ekipu Napretka sa 2:0, dok je ekipa Mladosti u Novom Sadu iznenadila Vojvodinu (1:0).

Fudbaleri Mačve priredili su iznenađenje i plasirali se u polufinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Crvenu zvezdu posle jedanaesteraca sa 5:4, a u regularnom delu meča nije bilo golova.

Šapčani su ponovili najveći uspeh u klupskoj istoriji, jer su drugi put izborili polufinale nacionalnog kupa posle 1969. godine.

Nakon 90 minuta nije bilo golova, a onda je domaćin pogodio svih pet udaraca sa "bele tačke", za razliku od Nemanje Radonjića, koji je prebacio ceo gol i postao tragičar Crvene zvezde.

Partizan je u Ivanjici savladao Javor sa 2:0.

Golove za dvostrukog uzastopnog osvajača trofeja postigli su Ognjen Ožegović u 65. i Nemanja R. Miletić u 67. minutu.

Čukarički je u Kruševcu savladao ekipu Napretka sa 2:0, dok je Mladost u Novom Sadu iznenadila Vojvodinu i pobedila pogotkom Trifunovića u 89. minutu susreta.

Rezultati četvrtfinala Kupa Srbije:

Javor – Partizan 0:2 (Ožegović 65, Miletić 67)
Mačva – Crvena zvezda 0:0 (5:4 posle penala)
Napredak – Čukarički 0:2 (Docić 32, Bojić 46)
Vojvodina – Mladost 0:1 (Trifunović 89)

Ovako je proteklo četvrtfinale Kupa Srbije:

18.54 – Završeni su i preostali mečevi – Čukarički je savladao ekipu Napretka sa 2:0, dok je Mladost u Novom Sadu bila bolja od Vojvodine 1:0.

18.49 – Mladost u Novom Sadu dolazi do prednosti u finišu meča.

18.11 – Čukarički sada vodi 2:0 u Kruševcu.

17.50 – Poluvreme na mečevima Napredak – Čukarički 0:1 i Vojvodina – Mladost 0:0.

17.36 – Čukarički vodi u Kruševcu protiv Napretka od 33. minuta, strelac je Docić.

17.34 – Radonjić šutira preko gola! Pejović je precizan, Mačva je u polufinalu Kupa!

17.33 – Milijaš donosi novu prednost Zvezdi, izjednačuje Obrovac.

17.31 – Krstičić postiže pogodak, precizan je i Milinković – 3:3.

17.30 – Prezican je i Pešić, kao i Gavrić – 2:2.

17.29 – Srđan Babić siguran u prvoj seriji za Zvezdu, uzvraća Matić za Mačvu.

17.23 – Nema golova ni posle 96 minuta, učesnika polufinala Kupa odlučiće bolje izvođenje jedanaesteraca.

17.16 – Istekao je 90. minut u Šapcu, igraće se još šest minuta nadoknade vremena.

17.00 – Počele su utakmice u Kruševcu i Novom Sadu, a sastaju se Napredak – Čukarički i Vojvodina – Mladost.

17.00 – Mačva postiže pogodak u 74. minutu, ali ga je sudija Santrač poništio zbog ofsajda.

16.31 – Nastavljen je meč u Šapcu.

16.16 – Poluvreme bez golova.

15.55 – Borbena utakmica u Šapcu. Dobru priliku preko Pešića imala je Zvezda na isteku pola sata igre, dok je na drugoj strani Obrovac sa pola terena umalo kaznio izletanje Borjana, ali je gol sprečio Le Talek.

15.30 – Počeo je meč u Šapcu.

15.00 – Za pola sata počinje meč u Šapcu. Poznati su i sastavi:

Mačva: Puletić – Pejović, Tošić, Jovanović, Ristivojević – Ivić, Obrovac, Adamović, Jeremić, Gavrić – Matić.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Babić, Le Talek, Hajdin – Jovičić, Krstičić – Srnić, L. Ilić, Adžić – Pešić.

14.50 – Kraj meča, Partizan se pobedom nad Javorom u Ivanjici od 0:2 plasirao u polufinale Kupa Srbije.

14.35 – Na petneastak minuta do kraja, Javor je, posle otvorenije igre, pogodio prečku gola Stojkovića.

14.25 – GOOOL, Miletić je na asistenciju Pantića samo dva minuta kasnije udvostručio prednost Partizana, 0:2.

14.23 – GOOOL, vodi Partizan – 0:1. Strelac je u 65. minutu bio Ognjen Ožegović.

13.47 – Poluvreme u Ivanjici, bez golova – 0:0. Imao je Partizan preko Markovića i Tavambe prilike da povede, ali je mreža Đogatovića ipak ostala mirna.

13.24 – Sredina prvog poluvremena. Bez ozbiljnijih šansi za sada, uz veći posed gostiju iz Beograda...

13.00 – Počeo je meč u Ivanjici, ekipe su izašle u sledećim sastavima:

Javor: Đogatović – Dolmagić, Karišik, Kornelijus, Amanović – Panić, Kolaković, Crnomarković – Đerić, Krnić – Mrkaić.

Partizan: Stojković – Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić – Zdjelar, Pantić, Janković, Đerlek – Tavamba, Ožegović.