четвртак, 03.09.2015, 12:42 -> 12:49
Hotel u Berlinu nespreman dočekao košarkaše Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije doputovala je u prestonicu Nemačke, gde će učestvovati na Evropskom prvenstvu, a u hotelu u Berlinu su ih dočekali manji problemi, pošto sobe nisu bile spremne. Naši košarkaši večeras imaju prvi trening, a u subotu od 18.00 Srbija će se u prvom kolu Grupe B sastati sa Španijom.
Neobična situacija je dočekala naše košarkaše po dolasku u Berlin. Hotelske sobe nisu bile spremljene, ali naši reprezentativci nisu dozvolili da ih takav amaterizam organizatora poremeti.
"Sve sem toga što sobe nisu spremne sve je okej. Nije praksa da se ovako dočekuje neka reprezentacija, ali za sve postoji prvi put. Pokušaćemo da ignorišemo to, da odemo da odmorimo, jer večeras već imamo prvi trenenig", rekao je Nemanja Nedović novinarima u Berlinu.
"Nisam nestrpljiv. Potrebni su nam ova dva dana, taman da vidimo i osetimo halu, loptu, parket... Dobro će nam doći dva lakša treniniga i da 100 odsto spremni dočekamo meč sa Španijom", dodao je on.
Reprezentativci Srbije Miloš Teodosić i Nemanja Nedović složni su u oceni da je prvi protivnik na šampionatu, Španija, glavni favorit za osvajanje titule.
"Mislim da smo spremni za početak. Španija je sigurno favorit, ali mi ćemo da igramo našu igru, da li će to biti dovoljno za uspeh ne znam, ali mogu da kažem da ćemo se boriti do kraja. Uvek je bio veliki rivalitet između nas. Biće to sjajna utakmica i nadam se našoj pobedi. Grupa je izuzetno jaka, ne znam zažto se ne priča više o Italija, oni su jako dobra selekcija. Ne spominje se dovoljno. Ipak, trebalo bi da verujemo u sebe i svoje kvalitet, a tada će i rezultat doći", rekao je Teodosić
Srbija će se u Grupi B Eurobasketa, osim sa Španijom sastati sa selekcijama Italije, Turske, Nemačke i Islanda.
"Najteža grupa na prvenstvu. Svi su u jakim sastavima došli na prvenstvo, osim Islanda, koji je autsajder. Ostale ekipe su jake sa po par NBA igrača. Mi moramo da budemo svesni da smo drugi na svetu i da smo napravili uspeh i dobar rezultat prošle godine. Sada druge ekipe gledaju kako nas da pobede. Ići ćemo polako, iz utakmice u utakmicu", rekao je Nedović.
Srbija će se u subotu od 18.00 u prvom kolu Grupe B sastati sa Španijom. Srpski košarkaši Španiju na velikim takmičenjima nisu pobedili od četvrtfinala Svetskog prvenstva 2010. godine.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар