четвртак, 13.06.2024, 13:07 -> 13:51
Извор: РТС
Jović: Očekujemo da ćemo proći grupu
Napadač reprezentacije Srbije Luka Jović izjavio je pred početak Evropskog prvenstva da očekuje da će Srbija proći grupu, ali da ekipe u njoj ne odgovaraju selekciji jer igraju čvrst fudbal.
Fudbaleri Srbije se nalaze u Nemačkoj gde pod tim imenom prvi put učestvuje na Evropskim prvenstvima.
"Srbija dugo nije učestvovala na Evropskom prvenstvu, bilo je par situacija gde je plasman mogao da se izbori, ali druge okolnosti joj nisu išle na ruku, sada smo tu i mislim da zaslužujemo da budemo tu.
Napadač Srbije očekuje da će selekcija proći grupu.
"Očekivanja su da prođemo grupu, da se pokažemo u najboljem svetlu. Voleli bi da idemo što dalje, mislim da imamo kvalitet za to. Ovde se igra turnir, igra se u nokaut fazi na jednu utakmicu i sve je moguće.
Srbija se nalazi u teškoj grupi.
"Dobili smo jaku grupu, Englezi su prvi favoriti, ekipa na koju ne treba trošiti reči jer imaju veliki broj dobrih individualaca. Danska i Slovenija najmanje odgovaraju našem stilu igre jer igraju čvrst i agresivan fudbal. Smatram da od te dve utakmice dosta zavisi naš plasman u grupi. Daćemo svoj maksimum da pobedimo u sve tri utakmice rekao je napadač Srbije.
Raspored utakmica reprezentacije Srbije:
16. jun: Srbija - Engleska (21.00, Gelzenkirhen)
20. jun: Slovenija - Srbija (15.00, Minhen)
25. jun: Danska - Srbija (21.00, Minhen)
Коментари