Читај ми!

Lando Noris startuje prvi u Brazilu, Maks Ferstapen podbacio

Vozač Meklarena Lando Noris osvojio je pol poziciju i startovaće kao prvi na trci za Veliku nagradu Brazila, 21. rundu ovogodišnjeg šampionata Formule 1. Vodeći u generalnom plasmanu Maks Ferstapen imao je tek 12. vreme i startovaće sa 17. pozicije zbog promene motora.

Kvalifikacije na „Interlagosu“ su bile zakazane za subotu, ali su zbog vremenskih uslova krenule tek danas, pa će glavna trka za Veliku nagradu Brazila biti održana istog dana od 16.30.

To je šesti put u istoriji trka F1 da će se u istom danu održati i kvalifikacije i glavna trka.

Lando Noris je pol poziciju  osvojio krugom od 1:23.405 minuta, sa desetinkom i po prednosti u odnosu na Džordža Rasela u Meklarenu.

Iza je sledio Juki Cunoda iz RB tima, čiji timski kolega Lijam Loson će biti četvrti na startu.

Maks Ferstapen, koji pred poslednje četiri trke sezone ima 44 boda prednosti u odnosu na Norisa, imao je tek 12. Vreme.

Trku za pol poziciju obeležili su otežani uslovi na stazi zbog padavina što je izazvalo niz prekida a čak pet takmičara su imali oštećenja na bolidima koja će njihovi timovi morati da saniraju do starta glavne trke koja počinje u 16.30.

недеља, 29. март 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом