Vidojković sedmi junior sveta na 110 metara sa preponama

Mladi srpski atletičar Bogdan Vidojković osvojio je sedmo mesto u finalnoj trci na 110 metara sa preponama na Svetskog atletskom prvenstvu za juniore u kolumbijskom Kaliju.

On je u kvalifikacijama istrčao novi nacionalni rekord U20 (13,69) i i plasirao se u polufinale u kojem je imao još jednu sjajnu trku (13,70).

Finalnu trku, koja je počela sa dva sata zakašnjenja zbog loših vremenskih uslova, Vidojković je završio sa vremenom 13,81.

Četvrtog dana takmičenja srpsku reprezentaciju očekuju kvalifikacije na 800 metara, u kojima će trčati Aleksa Tomić od 17.05, kao i kvalifikacije u skoku uvis gde nastupaju Angelina Topić i Zorana Rokavec, od 23.12.

Srbija već ima jedno zlato, koje je osvojila Adriana Vilagoš u bacanju koplja.