Читај ми!

Naši u Danskoj

Kraljevina Danska sa oko 5,5 miliona stanovnika je i ove godine proglašena za najsrećniju zemlju, a glavni grad – Kopenhagen za – najpodesniji grad za život. O tome koliko ova merenja odslikavaju svakodnevni život – i domaćina i doseljenika, razgovaramo sa našim večerašnjim gostima.

Upoznaćete najpre Milana Hinića koji radi kao profesor engleskog i košarkaški trener u Haslevu, a onda i čuti razgovor sa Borisom Keserićem koji živi u Danskoj skoro 50 godina!

Donosimo vesti iz dijaspore i regiona – i poziv za studije srpskog u Temišvaru.

Urednica i voditeljka Ružica Zorkić Radičević.

Вечерас заједно

Autor:
Уредник редакције Ружица Зоркић Радичевић

Емисија магазинског типа која се емитује сваког петка од 21 час. Настала је 8. маја 1970. године с намером да одржава контакт с нашим људима који, како се наводи и у шпици емисије, „живе и раде далеко од родног краја“. Данас је емисија, осим дијаспоре, окренута и Србима у региону. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом