уторак, 28.05.2024, 17:00 -> 20:34
Извор: Радио Београд 1
Zašto je Crna Gora glasala za rezoluciju o Srebrenici
I dalje se komentariše i analizira ishod glasanja za rezoluciju o genocidu u Srebrenici, a pažnju javnosti u Srbiji posebno je privukla odluka Vlade Crne Gore da se priključi državama koje su bile za rezoluciju, kao i dva amandmana koja su podneli. I u samoj Crnoj Gori u toku je politički potres izazvan stavom Vlade o rezoluciji. Iako premijer Milojko Spajić tvrdi da Crna Gora neće imati ni koristi ni štete od rezolucije o Srebrenici, čini se da taj stav ne dele predstavnici drugih stranaka, koalicionih partnera. Demokratska narodna partija najavila je suspenziju podrške Vladi a kao preduslov za nastavak koalicione saradnje navode usvajanje rezolucije o Jasenovcu do kraja juna.
Zašto je Crna Gora, u kojoj se preko 30 posto stanovništva izjašnajva kao Srbi glasala za rezoluciju o genocidu u Srebrenici? Kakve će biti posledice po političku stabilnost te zemlje i kako će se glasanje Crne Gore u Ujedinjenim nacijama odraziti na odnose u regionu?
Sagovornik emisije je Aleksandar Raković, istoričar, naučni savetnik Instituta za noviju istoriju Srbije.
Urednik i voditelj je Ivana Pribićević

Autor:
Редакција магазинског програма
Свакога радног дана емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]
Коментари