Vreme sporta i razonode

Lepote podvodnog sveta i deo njegovih tajni pokušaće, svojom izuzetno zanimljivom pričom, da nam dočara prva gošća današnje emisije Ivana Orlović-Kranjc, instruktor ronjenja i podvodni fotograf. I u brak sa svojim životnim saputnikom Janezom, stupila je pod vodom. Najmlađi sin tačno zna gde sme da pomazi meduzu, a da ga ne opeče.

Време спорта и разоноде Време спорта и разоноде

Autor:
Жељко Стефановић

13. марта 2026. године, емисија обележава 66 година постојања, што је сврстава у ред најтрајнијих радио програма у нашим и европским оквирима. Свих тих деценија била је и остала мамац за публику која прати спорт, али и актуелности из јавног и културног живота. [ детаљније ]

Ivana je bila model za slikanje kraj slanovodnih krokodila na Kubi, a doživela je da je u jednom danu ujeduogromna riba kirnja i ajkula, iz svega iznela živu glavu, smatrajući to tek delom svoje profesije.

U gostima nam je, takođe, i mesoposran Ana Sinicki, koja je diplomirala na čuvenom Jejl univerzitetu u SAD. Uskoro bi trebalo da se pojavi njen album, zamišljen kao kombinacija klasične i popularne muzike.

`Sijelo Hercegovaca` i svečana akademija održavaju se večeras u pozorištu `Toša Jovanović` u Zrenjaninu. Glumica Tatjana Kecman govori nam o premijeri predstave `Ženska posla` u BDP-u. Poetsku knjigu `Negde između` Iskra Peneva predstaviće u Gradskoj biblioteci u Novom Sadu. Satiričar Dragutin Karlo Minić, petu godinu zaredom, objavljuje zbirku `Karlov ugao`. Umetnica Snežana Đorđević pridružiće nam se u studiju, pričom o aktuelnoj izložbi akvarela u galeriji `Bogić`, za koju su joj kao inspiracija poslužili junaci grčke serije `Brusko`, koji su i prisustvovali otvaranju.

Neda Ukraden predstaviće u utorak u Nušićevoj ulici boks-izdanje sa svojih najvećih 50 hitova. Tango ansambl `Liberkvatro` večeras ima koncert u Domu kulture Studentski grad, o tome solistkinja, inače operska pevačica, Branislava Podrumac. O `Času anatomije`, onako kako ga je video reditelj Andreš Urban, ali i iz svog ugla, govori glumica Alisa Lacko. Boris Novković našim slušaocima predstavlja svoj novi singl, snimljen posle višegodišnje diskografske pauze.

U `Madlenijanumu` će 17. marta premijerno biti izvedena predstava `Tvoja ruka u mojoj`, koja govori o ljubavi Antona Čehova i Olge Kniper. U Etnografskom muzeju aktuelna je izložba `Grčko naivno slikarstvo`, u Maloj galeriji ULUPUDS-a izložba fotografija Miljane Vuković, dok je u Rančićevoj kući u Grockoj sinoć otvorena izložba `Bezvremenost prostora`, autorke Nevene Marković. Sa nama će u studiju biti i Vanja Petković, predsednica humanitarno-ekološke organizacije `Čepom do osmeha`, koja je danas imala značajan dan u svojim plemenitim aktivnostima.

Direktor škole Čukaričkog i trener omladinaca kluba s Banovog brda Mihajlo Jurasović bio je gost svog bivšeg učenika Andrije Živkovića u Lisabonu. Bokser Marko Nikolić, i pored preloma vilice, sinoć je zabeležio  15. pobedu u profesionalnoj karijeri, protiv neugodnog ukrajinskog boksera Jevgenija Čumačenka. Pratićemo i završnicu dva nacionalna kupa- u muškoj odbojci i ženskoj košarci, iz Novog Pazara i Novog Sada.

Tokom emisije biće još dosta aktuelnosti, informacija i zanimljivosti iz sveta sporta, baš kao i drugih događaja iz javnog, kulturnog i umetničkog života. Redovnim slušaocima i ove subote poklanjamo ulaznice za zanimljiva kulturna dešavanja u sedmici koja je pred nama. Neće izostati ni uobičajeni predlog jelovnika za nedeljni ručak viteza kulinarstva, akademika gastronomije i čoveka iz Ginisove knjige rekorda, Milijana Stojanića.

Porodični magazin Vreme sporta i razonode u ponedeljak, 13. marta, puni 57 godina svog medijskog života, što ga čini jednom od najdugovečnijih radio emisija u evropskim i svetskim okvirima. Rođendan obeležavamo- radno, ovom emisijom, čiji je urednik i voditelj - kao i već poslednjih 15 godina- Željko Stefanović.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом