среда, 07.09.2022, 17:09 -> 17:12
Извор: Танјуг
Luka Dončić tužio rođenu majku
Najbolji košarkaš reprezentacije Slovenije Luka Dončić tužio je majku Mirjam Poterbin jer želi da povrati potpunu kontrolu nad brendovima koji nose njegovo ime.
Kako je preneo NBA analitičar i nekadašnji novinar Njujork tajmsa i Vašington posta, Mark Stajn, Dončić je podneo zahtev Kancelariji za patente i žigove SAD (USPTO) u kom zahteva da se poništi registracija zaštitnog znaka "Luka Doncic 7", koji je u vlasništvu njegove majke.
„Nastavljam da rastem kao igrač i kao osoba, tako da mi je važno da kontrolišem sopstveni brend“, izjavio je Dončić za The Stein line.
Košarkaš Dalasa želeo je da registruje svoj brend kao "Luka Doncic", ali je Kancelarija za patente i žigove odbila da to učini jer već postoji brend "Luka Doncic 7", a njegova majka nije želela da ga otkaže.
U tužbi se navodi da Dončić nije povezan sa tim brendom i da on ne odobrava stavljanje robe i usluga pod tim imenom.
Mark Stajn je preneo da Dončić više nije povezan sa kompanijama koje poseduju i brodaju brend "LD 77" i koji upravljaju sajtom lukadoncic.com.
Prema Agenciji za javne evidencije (Ajpes), ovim kompanijama trenutno zajedno upravljaju Mirjam Poterbin i direktor Boris Požeg.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар