субота, 07.06.2025, 13:56 -> 14:08
Извор: РТС, CNN
Zvezda serijala „Hari Poter“ Tom Felton ponovo u ulozi Draka Malfoja
Britanski glumac Tom Felton, najpoznatiji po ulozi Draka Malfoja u filmskoj franšizi „Hari Poter“, repriziraće svoju ulogu arogantnog antagoniste. Ovog puta biće zloća na daskama koje život znače.
Tom Felton pohvalio se novim angažmanom. Na Instagramu je najavio da će učestvovati u brodvejskoj produkciji predstave Hari Poter i ukleto dete (Harry Potter and the Cursed Child).
U zajedničkoj objavi sa stranicama Hari Poter i Hari Poter na Brodveju, Felton je u poznatoj crnoj odori sa čarobnim štapićem u ruci, a tu je i Drakova prepoznatljiva plava kosa.
„Čim se vratila plava kosa počeo sam da plačem iz nekog razloga. To je tako veliki deo mog detinjstva. Osećaj je kao da se vraćam u srednju školu“, rekao je Felton gostujući u jednoj TV emisiji.
Glumac je u filmskom serijalu Hari Poter tumačio školskog rivala najpoznatijeg dečaka-čarobnjaka. Sada je ponovo Drako Malfoj i napetu atmosferu najavljuje čuvenom replikom: „Uplašen si, Potere?“.
Tridesetsedmogodišnjak je opisao svoj povratak u univerzum Harija Potera kao snoviđenje: „Stalno mislim da sanjam“. Britanski glumac istakao je da će brodvejska predstava početi tamo gde su se filmovi o Hariju Poteru završili. Hari i Drako su očevi koji prvi put šalju svoju decu u Hogvorts, školu za veštičarenje i čarobnjaštvo.
„Kada se Poterov tvrdoglavi sin Albus sprijatelji sa sinom njegovog najžešćeg rivala, Draka Malfoja, to pokreće neverovatno novo putovanje za sve njih. To nosi moć da zauvek promeni prošlost i budućnost“, navodi se u sinopsisu na veb-stranici pozorišne produkcije.
„Oslobodio sam se tog lika pre 16 godina, a sada dobijam priliku da se vratim u ulogu kao otac. Ovog puta, u novoj priči, upoznajem ga kao odraslog čoveka, što je veoma uzbudljivo“, rekao je Felton.
Brodvejska produkcija izvodiće se u Pozorištu Lirik u Njujorku, od 11. novembra do 22. marta, a karte u pretprodaji mogu se kupiti od sledećeg utorka.
Komad Hari Poter i ukleto dete premijerno je izveden u londonskom Vest Endu 2016. godine, pre nego što je otišao na Brodvej. Predstava u dva čina osvojila je mnoga priznanja, uključujući nekoliko nagrada „Lorens Olivije“ i Toni.
Коментари