четвртак, 25.12.2014, 17:58 -> 19:39
Policija ga kaznila za spasavanje života!
Vozača ambulantnih kola koji se zaustavio pored puta kako bi medicinska ekipa pokušala da reanimira osamdesetogodišnju ženu, kaznila je sa 120 evra saobraćajna policija, prenose danas portugalski mediji.
Vozilo hitne pomoći krenulo je u utorak ujutro iz Obidosa, u centralnoj Portugaliji, sa pacijentkinjom koja je doživela infarkt i koju je trebalo da preveze u bolnicu u Lisabonu.
Tokom puta ženi je naglo pozlilo, pa je vozač stao pored puta kako bi joj bila pružena pomoć.
Pošto nisu uspeli da joj spasu život, medicinari su pozvali policiju da konstatuje smrt.
„Po dolasku, policajci su, 'ne obazirući se na dramatične okolnosti, obavestili vozača da je napravio prekršaj time što se loše parkirao'“, pobunio se Karlos Silva, šef hitne pomoći u Obidosu, prenosi AFP.
Vozač je platio kaznu na licu mesta, ali je nakon burnih reakcija koje je ovaj slučaj izazvao u javnosti – policija priznala da je pogrešila i poništila kaznu.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар