Реал одбранио титулу шампиона Европе

Фудбалери мадридског Реала постали су први тим у историји који је одбранио шампионски трофеј у Лиги шампиона, пошто су у финалу са 4:1 (1:1) савладали екипу Јувентуса. Кристијано Роналдо двоструки стрелац у Кардифу. "Краљевски клуб" стигао до 12. титуле шампиона Старог континента. "Стара дама" меч завршила са играчем мање, због искључења Квадрада у 84. минуту.

Најбољи напад бољи од најбоље одбране – тако би се у једној реченици могло описати оно што се десило на стадиону "Миленијум". Фудбалери мадридског Реала постали су први тим који је одбранио трофеј Лиге шампиона, пошто су у финалу у Кардифу победили Јувентус 4:1 (1:1).

Реал је у престоници Велса дошао до 12. титуле првака Европе, по чему је убедљиво најуспешнији, док је Јувентус поражен и седми пут у финалу, други пут против краљевског клуба после 1998. године.

Поново је човек одлуке био сјајни Кристијано Роналдо, стрелац голова у 20. и 65. минуту, поставши први играч који је био стрелац у три различита финала Лиге шампиона.

Јувентус је имао изједначење акробатским потезом Марија Манџукића у 27, али је Каземиро у 61. минуту снажним ударцем из даљине донео Мадриђанима ново вођство, пре него што је Роналдо уписао други гол, а Марко Асенсио ставио тачку у судијској надокнади.

Вреди истаћи и да су се Роналдо и Манџукић придружили бившем српском фудбалеру Велибору Васовићу са погоцима у финалима у дресовима два различита клуба.

Васовић је то чинио у дресовима Партизана и Ајакса, а Роналдо и Манџукић пре вечерашњег дуела у Манчестер јунајтеду, односно Бајерну.

Јувентус је меч завршио са играчем мање на терену, пошто је Хуан Квадрадо, можда и престрого, искључен у 84. минуту сусрета.

Овако је протекло финале у Кардифу:

22.39 – Крај меча, Реал је савладао Јувентус са 4:1 и одбранио титулу шампиона Европе!

22.35 – ГОООЛ! Реал користи играча више на терену, па голом Асенсија долази до недостижне предности – 4:1!

22.29 – Јувентус остаје са играчем мање на терену, пошто је други жути картон Квадраду "изнудио" Серхио Рамос.

22.22 – Прва измена у тиму Реала, у игри је Гарет Бејл уместо Карима Бенземе. Истовремено, последњу измену врши Алегри – Лемина је у игри уместо Дибале.

22.17 – Увукла се нервоза у тим Јувентуса, жути картон добија и Квадрадо.

22.15 – Жути картон и за Алекса Сандра, а Алегри врши и другу измену – уместо Пјанића у игри је Маркизио.

22.12 – Алегри је принуђен да мења формацију – уместо Андрее Барзаљија, у игри је далеко офанзивнији Хуан Квадрадо.

22.11 – Жути картон за Пјанића због неспортског понашања.

22.09 – ГОООЛ! Кристијано Роналдо постиже свој други гол на мечу, па Реал од 64. минута има два гола предности!

22.06 – ГОООЛ! Каземиро у 61. минуту доноси нову предност Реалу, ударцем са двадесетак метара!

22.04 – Период игре који припада Реалу – покушавају Марсело и Иско, али нема опасности по гол Буфона.

21.58 – Знатно се спорије игра на почетку другог полувремена, а жути картон добија Тони Крос због гажења Самија Кедире.

21.50 – Настављен је меч.

21.35 – Одлично прво полувреме у Кардифу, Јувентус – Реал 1:1.

21.29 – Још један жути картон за играче Реала, уписан је Карвахал после старта над Манџукићем.

21.19 – Жути картон за капитена Реала Серхија Рамоса, због неколико грубљих стартова.

21.14 – ГОООЛ! Евроголом Манџукића Јувентус стиже до изједначења у 27. минуту! Лепу акцију Јувентуса још лепшим голом крунише репрезентативац Хрватске.

21.08 – ГОООЛ! Реал води са 1:0 од 20. минута, стрелац је Кристијано Роналдо! Роналдо је разменио пасове са Карвахалом, прецизно шутирао, па Буфон прима четврти гол у Лиги шампиона ове сезоне.

21.07 – Нема прилика за гол, али чини се да играчи обе екипе играју све оштрије, па судија Брих има све више посла.

20.59 – Први жути картон на мечу за Паула Дибалу, који је спречио брз контранапад Реала.

20.54 – Још један опасан напад Јувентуса, шутира Пјанић, али Навас још једном одлично интервенише.

20.51 – Нешто бољи почетак меча за Јувентус, први ударац на утакмици упутио је Игуаин главом, али право у Наваса.

20.48 – Почело је велико финале!

20.44 – Играчи две екипе, предвођени судијом Брихом, изашли су на травнати тепих стадиона "Миленијум" у Кардифу.

20.35 – Голман Јувентуса Ђанлуиђи Буфон могао би са 39 година да постане најстарији освајач европског купа.

20.10 – Главни судија финалног меча је Немац Феликс Брих.

20.00 – Играч Јувентуса Дани Алвес одиграће вечерас свој стоти меч у Лиги шампиона.

19.50 – Познати су састави тимова:

Јувентус: Буфон, Кјелини, Бонучи, Барзаљи, Алвес, Сандро, Пјанић, Кедира, Дибала, Манџукић и Игуаин;

Реал: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Крос, Модрић, Иско, Роналдо и Бензема.