"Стара дама" у финалу Лиге шампиона

Фудбалери Јувентуса савладали су Монако са 2:1 у реванш мечу полуфинала Лиге шампиона и укупним резултатом 4:1 пласирали се у финале такмичења.

Фудбалери Јувентуса играће у финалу Лиге шампиона, пошто су и у реванш мечу полуфинала били бољи од Монака, резултатом 2:1.

"Стара дама" је у првом мечу у Монако остварила победу од 2:0 и сасвим заслужено иде у Кардиф, где ће 3. јуна играти против бољег из дуела између Реала и Атлетика. "Краљевићи" имају предност од 3:0 из првог меча, а реванш је на програму у среду.

Навијачи најбоље италијанске екипе имали су и шта да виде и чему да се радују на Јувентус арени. Домаћи су већ у првом полувремену стекли два гола предности, головима Манџукића и Алвеса.

Коначан резултат поставио је Мбапе у 68. минуту сусрета, што је био први гол који је Јувентус примио у нокаут фази такмичења, укупно трећи у овогодишњем издању Лиге шампиона.

Јувентус је био много бољи ривал на мечу, нарочито у првих 45 минута, док су други део игре обележили нешто грубља игра на обе стране и "варнице" на терену.

Јувентус се тако други пут у последње три сезоне пласирао у финале најелитнијег европског такмичења, укупно девети у богатој клупској историји, уз две титуле шампиона Старог континента.

Овако је протекао меч у Торину:

22.36 – Крај меча, Јувентус је у финалу Лиге шампиона!

22.11 – ГОООЛ! Монако смањује резултат у 68. минуту голом Килијана Мбапеа.

21.48 – Настављен је меч.

21.32 – Полувреме у Торину, Јувентус против Монака води са 2:0.

21.31 – ГОООЛ! "Стара дама" у финишу првог полувремена стиже до два гола предности на мечу (четири укупно) сјајним волеј ударцем Данија Алвеса.

21.19 – ГОООЛ! Јувентус од 33. минута води са 1:0, стрелац је Марио Манџукић.

20.56 – Прва измена у тиму Јувентуса већ у десетом минуту. Уместо повређеног Кедире у игри је Маркизио.

20.47 – Почео је меч.

20.44 – Једна измена у тиму Монака у односу на најављени састав – уместо Дирара играће Менди.

20.42 – Играчи две екипе излазе на терен предвођени судијом Кујперсом, меч ће почети за који минут.

20.00 – Познати су састави тимова:

Јувентус: Буфон, Кјелини, Бонучи, Барзаљи, Кедира, Пјанић, Сандро, Алвес, Дибала, Манџукић и Игуаин;

Монако: Субашић, Рађи, Глик, Жемерсон, Сидибе, Бакајоко, Мутињо, Дирар, Силва, Мбапе и Фалкао.