"Naša istorija, naša sećanja" u Konaku Kneza Mihaila

Putujuća izložba "Naša istorija, naša sećanja", posvećena sećanju na oslobađanje Srbije u Prvom svetskom ratu, otvorena je u Konaku kneza Mihaila u Kragujevcu.

Izložbu je otvorila Slavica Jagličić, direktorka Istorijskog arhiva Šumadije, u prisustvu Žan Batista Kizena, direktora Francuskog instituta i savetnika u ambasadi Francuske, koji je i koautor izložbe.

Izložba je osmišljena kao svedočanstvo građana Srbije o zajedničkim borbama francuske i srpske vojske u oslobađanju srpskih gradova. 

Žan Batist Kizen objasnio je da izložba oslikava navedeni period ratnih sukoba, od opštih istorijskih činjenica do konkretnih događaja, kroz priče o stradanju na frontu i iza njega, o ulozi žene u Velikom ratu, o prijateljstvu dveju zemalja.

"Poruka koju nosi je naša doslednost pričama predaka i sećanje na ono što se dogodilo. Ta zajednička sudbina će biti naš temelj za dalju saradnju", kazao je Kizen.

Izložba je realizovana u partnerstvu Francuskog instituta u Srbiji, Istorijskog arhiva Šumadije i Narodnog muzeja, a pod pokroviteljstvom grada Kragujevca.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 30. април 2024.
20° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво