Осуђени припадници милиције САО Крајине у Хрватској

Петорица бивших припадника милиције САО Крајине на суду у Ријеци су, у одсуству, првостепено осуђени на затворске казне од шест до 15 година за убиство двојице Бошњака у августу 1991. у Удбини.

Судско веће ријечког Жупанијског суда због ратног злочина осудило на по 15 година Дану Радочаја Гајоту и Николу Ћурувију, на 12 година затвора Ђорђа Косановића, на десет година Радослава Кораћа, док је на шестогодишњу затворску казну осуђен Драган Галовић, пренела је агенција Хина.

Преостала двојица оптужених у том случају, Дамир Радочај и Дане Радочај, ослобођени су оптужби због недостатка доказа.

Оптужницу је подигло госпићко тужилаштво 2008. године, усклађујући је на основу Закона о конвалидацији с оптужницом Јавног тужилаштва у Книну самопроглашене Републике Српске Крајине из јануара 1992. године.

Против седморице је покренут поступак у Книну убрзо после убиства родјака Ала и Ћазима Вилића, а петорица оптужених су тада признала да су претукли Вилиће.

У међувремену су сва седморица постала недоступна хрватском правосуђу, тако да им се у Ријеци судило у одсуству.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
17° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво