„Старење без (ауто)цензуре“ - путоказ ка лепшој старости

Најновија књига "Старење без (ауто)цензуре" социолога Радмиле Пеције Урошевић може бити добар водич ка лепшој старости. После „Бонтона старења“, ауторка у новој књизи даје одговоре на бројне животне дилеме с којима се суочавају особе старијег животног доба. О књизи и деветогодишњем раду Волонтерског сервиса општине Звездара, у првим минутима емисије, разговарамо са Радмилом Пецијом Урошевић.

А како у општинском Удружењу пензионера Лазаревац старији суграђани помажу вршњацима који живе сами у удаљеним селима? О њиховим културно-уметничким забавама, спортским такмичењима и путовањима по Србији сазнаћемо више од лазаревачких сениора.

Минуте за здравље посветићемо лечењу тумора главе на Гама ножу. До сада је на том апарату зрачено више стотина пацијената са метастатским и бенигним туморима. Захваљујући милиметарској прецизности зрачењем се „циља" само болесно ткиво, док здраво, бела мождана маса, остаје сачувано. О томе ко и како може да буде зрачен на Гама ножу говориће в. д. директора Института за онкологију и радиологију Србије проф. др Даница Грујичић, неурохирург.

Рубрику за културу смо резервисали за књигу „Пас и контрабас" Саше Илића, добитника 66-те НИН-ове награде за најбољи роман године. Реч је о делу посвећеном џезу, љубави и антипсихијатријској побуни против друштва које је заборавило своје ратове.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 9:05.

Насловна страница - Чланови Удружења пензионера Лазаревац

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво