Доживети стоту

Проф. др Михаила Вукаса, српског кардиохирурга из Гетебoрга, памтимо као хуманисту који је за бањалучке бебе сакупио боце са кисеоником током грађанског рата у Босни. Кисеоник није стигао у породилиште, јер је коридор био затворен. Памтимо га и као врхунског торакалног и кардиохирурга са неколико хиљада операција и спасених живота. Доктор Вукас данас има 79 година, пише књиге, бави се хуманитарним радом и биће гост у нашој емисији.

А да лепота и љубав према берберском занату немају границе потврдиће Зоран Поповић, мушки фризер из Београда. Иако је у пензији и даље је на услузи старим муштеријама. Широм света и бивше Југославије освајао је престижне награде. О занату брице којем је посветио живот говори са сетом и љубављу.

Минуте за здравље посветићемо тачки јасног вида - очној макули или жутој мрљи. Због чега долази до њене дегенерације и како се болест препознаје и лечи? Одговор ћемо потражити од доц. др Весне Јакшић, очног лекара из КБЦ „Звездара" у Београду. 

У рубрици за културу ћемо најавити почетак снимања документарног серијала „Пантеон Матице српске". Реч је о пројекту Културно-уметничко програма РТС-а, аутора Божидара Ђурана. Серијал је посвећен српској материјалној и духовној баштини кроз векове, од Будима до Новог Сада.


Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.


Музички уредник Драган Димић.


Радио Београд Први програм, 9:05.


Насловна страница - проф. др Михаило Вукас





 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво