Код два бела голуба - 50 година емисије

Специјалне емисије сваког понедељка поводом пола века непрекидног трајања емисије „Код два бела голуба“. Историја дуга 50 година испричана сећањима њених стваралаца (уредника, музичких уредника, аутора текстова, глумаца, тон мајстора) и документована инсертима из најбољих емисија.

Писци, новинари, редитељи, глумци, тон-мајстори, продуценти... Сваки од ових сарадника допринео је да емисија ''Код два бела голуба'' постане препознатљива, и да стекне наклоност слушалаца. У вечерашњој емисији представљамо два таква значајна сарадника. То су Војислав Станојчић, аутор емисија, и Милан Цаци Михаиловић, драмски уметник.

Војислав Станојчић, дугогодишњи је сарадник и аутор великог броја емисија. Писао је о животу у Србији у време кнеза Милоша, о Ресавској школи, задужбини Николе Чупића, Библиотеци града Београда, Српској књижевној задрузи... Написао је текстове о Филипу Вишњићу, Захарију Орфелину, Лази Костићу, Лукијану Мушицком, Сави Мркаљу, Кости Трифковићу, Миловану Глишићу, Јанку Веселиновићу, Браниславу Нушићу и многим  другим личностима.

Милан Цаци Михаиловић био је стални члан позоришта Атеље 212 од 1972. године. Остварио је велики број улога у позоришту, на филму, радију и теливизији. Био је професор глуме, објавио књигу песама за децу ''Срце и друге песме'' и дело ''Успоменар  212'' у којем су забележене приче о значајним личностима нашег позоришног живота. Поред тога што је гласом присутан у безброј емисија, Милан Цаци Михаиловић је и аутор десетак емисија ''Код два бела голуба''.

Аутор емисије: Војислав Карановић
 

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво