Читај ми!

Из картонског насеља у бараку без воде

Уклоњено последње ромско, картонско насеље у Илиној води у Крагујевцу. Породице су претходно пребачене у дрвену бараку у којој су услови мање лоши, али и даље неодговарајући.

Радници Чистоће уклонили су, по налогу Комуналне полиције, последње картонско насеље код надвожњака у Илиној води у Крагујевцу, у коме је живело пет ромских породица са око 60 чланова. Породице из овог насеља су пре тога смештене у напуштену дрвену бараку у насељу Аеродром, у којој нема воде.

Међу становницима картонског насеља који су живели у неподношљивим условима у баракама склепаним од дасака, лима и картона, била је и прворођена беба у Крагујевцу у 2013. години, дечак Касим Копили, кога су у новогодишњој ноћи представници града даровали са 100.000 динара.

Његов отац Насер Копили рекао је да је дрвена барака у коју су премештене породице из картонског насеља нешто боља за живот, јер не прокишњава, али да ни у њој нису нормални услови за живот.

"У бараци нема воде, а многи прозори нису застакљени, тако да је веома тешко гајити децу у оваквим условима, поготову зими. Ипак боље нам је него у картонском насељу, јер нам бар кров не прокишњава", рекао је Копили.

Копили је рекао да су ромске породице 1999. године дошле из Обилића у Крагујевац, бежећи од рата и бомбардовања на Косову, и да су до пре неколико дана живели у импровизованом картонском насељу, без основих услова за живот.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 29. април 2024.
° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво