Бриљантни Јовић надиграо лошег Богдановића у "српском дербију" од два продужетка

Екипа Мајами хита савладала је Атланта хоксе 117:111 после два продужетка на гостујућем терену. Никола Јовић је са 23 поена био близу најбољег учинка у каријери, док је Богдан Богдановић стао на 11 поена.

Сусрет дивизијских ривала и сигурних учесника плеј-ина на Истоку био је врло занимљив.

Мајами је закључно са крајем првог полувремена повео 15 поена разлике. Њихова предност почела је нагло да се топи у трећој деоници, коју су Хокси добили 33:21.

До првог продужетка дошло је кошем Дежонтеа Марија на 18 секунди до краја за 101:101. Богдан Богдановић није био "меч-винер" за Хоксе после два прецизна пенала за 107:104 у првом продужетку, пошто је Хејвуд Хајсмит на 48 секунди до краја убацио тројку за нови додатни период.

Гости су одлично отворили други продужетак са шест узастопних поена, чиме су стекли довољну предност за победу.

Тајлер Хиро је са 33 поена био најбољи стрелац у оба састава, пратио га је Џими Батлер са 25 поена.

Никола Јовић је одиграо једну од најбољих партија у каријери са 23 поена и осам скокова за 39 минута на паркету. Дошао је на поен до личног рекорда, убацивши осам од 12 шутева из игре.

На другој страни је пленио Дежонте Мари са трипл-даблом од 29 поена, 13 скокова и 13 асистенција. Деандре Хантер му је био близу са 23 поена и 11 скокова.

Богдану Богдановићу заиста није било вече. Јесте убацио 11 поена, али је у свом најјачем адуту, шуту за три, био на тек 1/11 уз пет изгубљених лопти на две асистенције за 44 минута.

Мајами је осми на Истоку са 44-35 и јури Филаделфију на позицији изнад. Наредни ривал су му Далас маверикси. Хокси су сигурни на 10. месту са 36 победа и 43 пораза.

Богдановићу следи још један "српски дерби", јер су следећи ривали Шарлот хорнетси са Васом Мицићем и Алексејем Покушевским у саставу.