Харден бројао до 55, трипл-дабл Џејмса, Бакси могу и без Јаниса

Осим победе коју је Сакраменту донео Богдан Богдановић, као и одличне партије Френка Каминског у поразу од Гудурићевог Мемфиса, ноћ у НБА лиги обележили су поново Џејмс Харден, Леброн Џејмс, али и Кавај Ленард, који се са Клиперсима вратио у Торонто, са којим је прошле сезоне освојио титулу.

Харден је поново показао какву нападачку моћ има и био најзаслужнији за победу Хјустона над Кливлендом, резултатом 116:110.

Кавси су се добро држали против "ракета", али нису имали шансе против расположеног Хардена, који је меч завршио са 55 поена (20-34 из игре, 10-18 тројке), три скока и осам асистенција. Очекивано, најбоље га је пратио Расел Вестбрук са 23 поена, седам скокова и шест успешних додавања.

У редовима Кливленда бољи од осталих био је Портер Џуниор са 24 поена.

Рокитси су задржали четврту позицију на Западу са 16 победа и осам пораза, док је Кливленд претпоследњи на Истоку (5-19).

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса славили су победу на гостовању Орланду, до које су стигли резултатом резултатом 96:87.

Прва четвртина практично је решила све недоумице у овом мечу. Орландо је за првих 12 минута убацио само девет поена, па су Лејкерси већ тада били на +17.

У наредне две деонице, домаћи су успели да надокнаде 11 од тих 17 поена, али су успорено ушли и у последњу деоницу, што их је онемогућило да изједначе и уведу меч у неизвесну завршницу.

Најбољи у екипи Лејкерса био је Леброн Џејмс који је уписао нови трипл-дабл са 25 поена, 11 скокова и 10 асистенција. Ентони Дејвис имао је дабл-дабл учинак од 16 поена и 12 ухваћених лопти.

Екипа из "Стејплс центра" је сада на 22-3, што им је најбољи старт сезоне још од сезоне 1985/86. Орландо је осми тим Источне конференције са 11 победа и 13 пораза.

Кавај Ленард вратио се у Торонто и дочекан је онако како доликује, као човек који је Репторсима донео титулу. Ленард је на свечаности пре утакмице добио шампионски прстен, али није имао милости према бившим саиграчима.

Клиперси су победили 112:92, а он завршио сусрет са 23 поена, пет скокова и шест асистенција и Лу Вилијамс са 18 поена, шест скокова и осам асистенција. Ивица Зубац победио је допринео са седам поебам осам скокова, по једном асистенцијом и украденом лоптом и две блокаде.

Торонто су предводили Паскал Сиакам са 24 оена, четири скока и три асистенције и Норман Пауел са 22 поена, три скока и једном асистенцијом.

Клиперси "дишу за врат" Лејкерсима, други су на Западу, док је Торонто пети на табели Источне конференције са скором 16-8.

Милвоки бакс, водећи тим Истока, није имао проблема против једне од најлошијих екипа у лиги – Њу Орлеанс пеликанса. Бакси су и без најбољег играча Јаниса Адетокумба лако тријумфовали са 127:112.

Све је већ било решено после прве четвртине, када је разлика износила 15 поена, да би до краја полувремена оверили тријумф (+23).

Ерик Бледсо је одменио "звер из Грчке" и предводио Милвоки са са 29 поена, а пратили су га Крис Мидлтон са 24 и Ерсан Иљасова, којем је скок недостајао са дабл-дабл (18 поена).

На другој страни најбољи су били Џеј Џеј Редик са 31 поеном, Брандон Инграм са 25 поена и 10 скокова, односно Џру Холидеј са 21 поеном и по шест скокова и асистенција.

Осим Хардена, фантастичну индивидуалну партију приказао је Кемба Вокер, али то није било довољно да Бостон избегне пораз од Атланте – 122:117.

Вокер је после вођства Пејсерса покренуо серију којом је Бостон преокренуо почетком другог полувремена, али их је коштао катастрофалан почетак последње деонице.

Он је убацио 44 поена, ухватио три лопте и додао седам асистенција. Џејлен Браун меч је завршио са 18 поена и по осам скокова и асистенција, а Џејсон Тејтум додао је 16 поена и шест скокова.

У Индијани су најбољи били Меколум Брогдон са 27 поена и осам асистенција, Домантас Сабонис са 15 поена, 14 скокова и осам асистенција и Ти Џеј Ворен са 14 поена.

Вече је обележио Богдан Богдановић чијом тројком је Сакраменто победио Оклахому, док се Мемфис Марка Гудурића победио Финикс, упркос сјајној партији Френка Каминског.

9. Оклахома сити тандер 11-13
10. Минесота тимбервулвс 10-14
11. Портланд трејл блејзерс 10-15
12. Сан Антонио спарс 9-14
13. Мемфис гризлис 8-16
14. Њу Орлеанс пеликанс 6-19
15. Голден стејт вориорс 5-21