Барса се осветила Атлетику, Реал без голова са Спортингом

Барселона победила Атлетик Билбао у гостима, неколико дана након шокантног пораза у финалу шпанског купа. Суарез постигао једини гол на мечу, Меси промашио пенал. Реал изгубио бодове већ на старту Примере, без голова против Спортинга.

Фудбалери Барселоне савладали су у Билбау екипу домаћег Атлетика са 1:0, у утакмици 1. кола шпанске Примере.

Актуелни шампион реванширао се тиму из Баскије за неуспех у двомечу за трофеј националног Суперкупа, а погодак којим су Каталонци тријумфално кренутли у одбрану титуле постигао је Луис Суарес десетак минута после одмора.

Претходно у првом полувремену Лионес Меси није реализовао пенал за Барселону.

Фудбалери Спортинга и Реал Мадрида одиграли су нерешено 0:0.

Екипа Рафаела Бенитеса се тако "оклизнула" већ на првој утакмици у новој сезони, иако је имала већи посед лопте и више удараца ка голу домаће екипе.

Реал је осам пута шутирао у гол противника, а на другој страни, Спортинг ниједом, али је успео да сачува велики бод до краја утакмице.

У дресу Реала на вечерашњој утакмици дебитовао је и хрватски фудбалер Матео Ковачић, који је у игру ушао у 71. минуту.

У наредном колу Реал на свом терену дочекује Бетис, док Спортинг игра у гостима против Реал Сосиједада.

Од 22 сата играју Леванте - Селта Виго, а од 22.30 Бетис - Виљареал.

У последњој утакмици 1. кола Примере у понедељак се састају Гранада и Еибар.

Одиграно јуче: Атлетико Мадрид - Лас Палмас 1:0, Депортиво - Сосиједад 0:0, Еспањол - Хетафе 1:0.

Одиграно у петак: Малага - Севиља 0:0.