Манчестер сити првак Енглеске четврти пут заредом, Клопов тријумфални опроштај од Ливерпула

Фудбалери Манчестер ситија победом над Вест Хемом 3:1 су освојили четврту титулу Премијер лиге заредом, шести пут за седам година.

Пред почетак мечева последњег 38. кола Премијер лиге, Арсенал се надао поразу ситија на "Етихаду" уз победу над Вулвсима.

Сву веру им је срушио Фил Фоден головима у другом и 18. минуту за рану предност Ситија. Смањио је Монахем Кудус у 42. минуту. До изједначење и неизвесности није дошло, отклонио их је Родри у 59. минуту.

"Грађани" су дошли до шесте титуле у последњих седам година.

Арсенал је ремизирао 1:1 са Евертоном у Лондону. Идриса Гуеј је у 40. минуту довео госте у предност, па је Такехиро Томијасу три минута касније донео свом тиму последњи бод у сезони.

Најзаслужнија особа за прекид Ситијевог низа титула, Јирген Клоп се опростио од клупе Ливерпула победом 2:0 против Вулвса.

Сем новог-старог првака Ситија, Лигу шампиона ће играти Арсенал, Ливерпул и Астон Вила. Тотенхем иде у Лигу Европе, а Челси у Лигу конференција.

У Чемпионшип падају Лутон, Барнли и Шефилд.