Нови тријумф Бајерна, убедљиви Шалке и Фрајбург

Фудбалери минхенског Бајерна победили су Хофенхајм са 2:0 (1:0) у седмом колу немачке Бундес лиге и држе врх табеле са свим победама у досадашњем делу сезоне. Шалке са 3:0 савладао Волфсбург, исти резултат Фрајбург - Нирнберг.

Бајерн је успео да задржи максималан учинак у шампионату и брзо заборави на лоше издање из Лиге шампиона када је поражен у Белорусији против БАТЕ Боросова. Двоструки стрелац за Баварце био је Франк Рибери, који је гол Хофенхајма погађао у 19. и 47. минуту.

Шалке је ухватио прикључак у врху табеле након победе од 3:0 против Волфсбруга, а сигуран на домаћем терену истим резултатом био је и Фрајбург против Нирнберга.

Фортуна није успела да се одбрани на гостовању у Мајнцу и уз Бајерн и Ајнтрахт остане једна од ретких екипа без пораза у првенству.

Тим из Диселдорфа је последњих десетак минута меча имао играча мање, што је искористио дефанзивац Николче Новески и свом тиму у 85. минуту донео победу.

Једини тријумф на страни забележио је Хамбургер минималном победом против Гројтер Фирта.