Читај ми!

Lažni sveštenik zanoćio sa obezbeđenjem kraljice Elizabete – istraga o novom upadu u Vindzor

Britanska vojska saopštila je u utorak da je pokrenula istragu nakon izveštaja da je čovek koji se pretvarao da je sveštenik proveo noć u kasarni sa vojnicima zaduženim da štite kraljicu Elizabetu u blizini njene kuće u zamku Vindzor.

List San, kako prenosi Rojters, objavio je da je prevarantu dozvoljeno da uđe u kasarnu Koldstrim gards bez pokazivanja ikakvih akreditiva ili identifikacionih dokumenata, a da je kasnije jeo, pio i pričao sa vojnicima.

Kraljica tokom incidenta koji se dogodio prošle srede nije bila u Vindzoru, navodi list.

"Vojska shvata ovo narušavanje bezbednosti izuzetno ozbiljno i biće detaljno istraženo kao prioritet. Ovaj incident je sada deo istrage koja je u toku i stoga bi bilo neprikladno dalje komentarisati u ovom trenutku", naveo je portparol Ministarstva odbrane.

Koldstrim gards je pešadijski puk britanske vojske čija je jedna od odgovornosti ceremonijalna uloga zaštite kraljevskih palata.

Kraljica se prošle srede vratila sa kratkog odmora koji je provela u domu u Sandringemu u istočnoj Engleskoj, ali je Bakingemska palata saopštila da monarh nije bio prisutan u Vindzoru kada je muškarac "ispraćen" iz kasarne.

San je naveo da je čovek tvrdio da je sveštenik i da je rekao oficirima da je prijatelj pripadnika kapelana bataljona.

Potom je pozvan da uđe, pojeo je i popio nešto i nastavio da priča.

Sumnja u vezi sa njegovim identitetom počela je da se javlja kada je "počeo da priča o tome kako je radio kao probni pilot sa ejektorskim sedištem i da je zamenio neke organe", rekao je izvor za San.

Samo prošle godine pet nepoznatih lica upalo je na kraljičino imanje u Vindzoru.

Najozbiljniji incident te prirode dogodio se 9. jula 1982. godine, kada je Majkl Fejgan upao u kraljičinu spavaću sobu u Bakingemskoj palati.

To je bio drugi Fejganov upad u palatu. Prema sopstvenom priznanju, prvi put je jeo sir i krekere, a drugi put je, pre ulaska u kraljičinu sobu, pio vino i raskrvario se slomivši staklenu pepeljaru.

Obezbeđenje palate uopšte nije reagovalo i čak je ugasilo alarm koji je Fejganov upad pokrenuo, misleći da je neispravan.

"Narušavanje poseda" Bakingemske palate postalo je krivično delo tek 2007. godine, kada je rezidencija britanske kraljice u Londonu svrstana u zgrade koje potpadaju pod deo krivičnog zakona o ozbiljnom i organizovanom kriminalu.

петак, 26. април 2024.
18° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво