Ђурић тражи од Вучића прекид комуникације са бошњачким политичарима

Потпредседник СНС-а Марко Ђурић затражио је од председника те странке и мандатара за састав нове Владе Србије Александра Вучића да одмах прекине сваку комуникацију са бошњачким политичарима који не желе мир и сарадњу са Србијом, јер за њих, како је навео, дијалог није ништа друго него наставак рата другим средствима.

Ђурић је за Танјуг рекао да би требало прекинути сваку комуникацију са начелником општине Сребреница Ћамилом Дураковићем и са председавајућим Председништва БиХ Бакиром Изетбеговићем, јер званично Сарајево стоји иза понашања Дураковића и његовог "шовинистичког дивљања".

"Ми не можемо ћутке да стојимо и гледамо како Сарајево гази и понижава не само интересе Србије, него и читавог српског народа, дословце гази и понижава српски народ у Републици Српској. Наравно да то умишљајно ради званично Сарајево и да иза тога стоји нико други до Бакир Изетбеговић и његово окружење, које није у стању и не може да води било какву политику осим политике рата и сукоба", истакао је Ђурић.

Како је додао, за њих је Вучићева пружена рука прилика да у њу пљуну, да увреде српски народ, да позову на наставак рата другим средствима, јер је за њих дијалог ништа друго него наставак рата другим средствима.

"Зато са таквим људима као што је Изетбеговић, као што је Дураковић, нема и не може бити разговора", нагласио је Ђурић и најавио да ће због тога тражити хитну седницу Председништва СНС-а.

Како је истакао, српски народ је таквим односом појединих политичара у региону, а нису то само Изетбеговић, Дураковић и бошњачка шовинистичка елита, него и многи други, заиста угрожен и то не само тиме, већ и међународним околностима.

"Сматрам да не треба као странка да останемо неми на то понижавање српског народа и Србије, а још мање да у томе учествујемо. Ми немамо право да у томе учествујемо и због тога је неопходно овакву праксу прекинути и реаговати на начин који је одговарајући и сразмеран", поручио је Ђурић.

Данас је и председавајући председништва БиХ Бакир Изетбеговић изјавио да никада не би рекао да је државни врх Србије непожељан на обележавању годишњице злочина у Поточарима.

"Жао ми је што је одлука таква, разумем је. Да су мене питали, не би је донели такву. Нису. Имају право, они сахрањују своје мртве", рекао је Изетбеговић.

Након изјава бошњачких политичара уследила су реаговања домаћих званичника и функционера СНС-а.

Осуда из 2010. тешког злочина и за поједине парламентарце није довољна. Скупштини Србије је 11 посланика ЛДП-а, СДА Санџака, ЛСВ-а и Зелених упутило предлог резолуције о геноциду у Сребреници. Да би дошао на дневни ред потребна су бар 84 потписа.

Прошлогодишњи покушај Велике Британије да се резолуција, којом се оно што се десило у Сребреници назове геноцидом, усвоји у Савету безбедности УН није успео.

Број коментара 25

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
9° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво