Седмица

Однос Србије и НАТО-а наоко изгледа као једна идеална веза-пуна искрености, толеранције, отворености. Ипак, као и многе личне, и ову везу компликују мрачне сенке прошлости. Грађани Србије не могу да забораве 78 дана бомбардовања, више од 2 и по хиљаде погинулих, хиљаде рањених, уништене мостове, куће, привредне објекте. Занимљиво је да се број противника прикључења НАТО-у из године у годину повећава па је сада достигао готово 80 одсто становништва.

Упркос томе, држава, иако истиче војну неутралност, већ годинама гради партнерске односе са Алијансом. Део смо програма Партнерство за мир, имамо Индивидуални акциони план сарадње, тзв. ИПАП, наши војници вежбају са колегама из НАТО земаља. Са друге стране, из Брисела стижу помирљиве поруке. Kажу да поштују став Србије да не жели да буде део Алијансе, спремни су за онај ниво сарадње који нама одговара, а тврде и да немају ништа против добрих односа Београда и Москве. А баш ти односи биће у фокусу наредне недеље пошто у званичну посету Русији путује председник Србије Александар Вучић.

О томе шта можемо очекивати од разговора Вучић-Путин, како ће на то гледати Брисел, да ли је могуће имати добре односе и са једнима и са другима и да ли је, и под чијим притиском Србија разговарамо са војним аналитичарем Александром Радићем и професором Факултета безбедности Зораном Драгишићем.

Аутор и водитељ - Ђурђица Драгаш

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара