Све паметно – дигитални асистент на српском језику

Паметне куће будућности подразумевају аутоматску, даљинску контролу уређаја у њој. Паметне утичнице, паметна новогодишња расвета, само су неки од новитета концепта паметних кућа, које улазе и у нашу свакодневицу.

Како ради лични дигитални асистент? Мајк, шта све можеш да урадиш за мене ? Могу да пуштам музику,видео снимке, да ти кажем временску прогнозу, одговарам на твоја питања, препоручим ресторане или рецепте и још много тога. Ту сам и да те подсетим на то што ми претходно тражиш.

Први дигитални асистент на српском језику може да контролише наше паметне уређаје, паметне телевизоре, паметне сијалице и утичнице, а уз то је и права енциклопедија разноврсних информација. На свако питање добијамо гласовни одговор, што највише одговара деци, старијим и немоћним особама. Памти наше навике и оно шта најчешће бирамо.

„Омиљену песму или омиљену музику, омиљени клип на Јутјубу, он ће све то пронаћи. Самим тим када каже подеси температуру у дневној соби, он ће знати која је та температура, која је ваша омиљена температура за дневну собу“, рекао је Марко Станојковић из „Вип Мобајлна“.

Паметне утичнице могу се даљински контролисати паметним телефоном, тако да на путу ка кући можете укључити грејање или рерну да би вас сачекао подгрејан ручак. Чак и празнична украсна расвета има своју паметну верзију.

„Преко вашег паметног телефона можете да контролишете 150 сијалица у 16 милиона боја. То значи да свака од ових, лампица, односно свака сијалица може да светли различито Реагују на звук, оне имају свој микрофон тако да фактички могу да призводе неки лајт шоу ефекат“, истакла је Милица Марковић, из „Вип Мобајлна“.

Европско тржиште паметних домова годишња расте 16,5 одсто, а следеће године вредеће 15,3 милијарде америчких долара.

Смарт Хом технологије грађани прво уводе за контролу осветљења и мултимедијалних уређаја, а онда за аларме, сензоре, климатизацију и ролетне. Највеће предности Смарт Хом технологије, поред практичности су: уштеда енергије и већа безбедност.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 30. април 2024.
16° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво