Сферопулос: Начин на који смо играли показао колико смо желели да победимо

Тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос рекао је после пласмана у финале АБА лиге да је начин на који је његова екипа играла показатељ колико су играчи желели победу.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Мегу 94:69 у другом мечу полуфинала АБА лиге.

"Желим да честитам мојим играчима на још једној сјајној утакмици, иако нисмо почели добро у првој четвртини. Од друге четвртине смо почели да играмо боље, пратили смо план на крају првог полувремена смо дошли до двоцифрене предности, потом смо мало по мало повећавали предност и тако смо доминирали на утакмици", рекао је Сферопулос на конференцији за новинаре.

Додао је да мисли да је начин на који су играли меч показао колико су желели да победе.

''Имали смо 22 асистенције и 11 изгубљених лопти, играли смо добру одбрану и натерали смо противника на 19 грешака и имали су 14 асистенција. Ови бројеви показују да Мега после прве четвртине није могла ничему да се нада", додао је Грк.

Честитао је Меги на свему што је урадила ове сезоне, а потом је рекао да екипа има дан одмора после чега ће одмах почети припреме за финале.

Звезда у финалу чека бољег из "мајсторице" коју у петак од 18 часова играју Партизан и Будућност у Београду.