Кошаркашице Меге повеле у финалу против Звезде

Кошаркашице Меге савладле су Црвену звезду 96:54 у првој утакмици финала Кошаркашке лиге Србије.

Мега је убедљиво повела у серији. Обе екипе су нервозно почеле утакмицу. Доста изгубљених лопти и промашаја на половини четвртине донело је свега шест поена.

Добрим играма Вучковић и Недељков, Мега је направила серију којом је после првих 10 минута игре било 22:12. Серијом 11:0 домаћи тим је у 17. минуту повео са 42:19, да би на полувреме отишла са предношћу 48:25.

Кошаркашице Звезде нису успеле да се врате у меч ни у наставку, а Мега је наставила да повећава предност. На истеку трећег дела, предност  Меге нарасла је на 72:41.

Ружичасте су и у последњу деоницу ушле одлучне, наставиле су са добром игром и додатно повећале предност пред последњи звук сирене.

У победничком тиму Невена Вучковић је постигла 22 поена, уз 10 скокова за индекс корисности 30.

Надежда Недељков је постигла 17 поена, а Јована Поповић 14, уз шест асистенција и четири одвојене лопте. Невена Росић је уписала 13 поена и пет асистенција.

У гостујућем тиму Ким Ројстер је постигла 17 поена, а Лена Радуловић 10.

Друга утакмица за титулу шампиона игра се у четвртак у Железнику од 18 часова.