Читај ми!

"Виртуелне овце" у Крагујевцу

Инспекција испитује спор две ветеринарске станице из Крагујевца о броју оваца и наводним злоупотребама средстава из републичког буџета. "Крагујвет" тврди да је држава плаћала здравствену заштиту за "виртуелне овце". Оптужени "Крагујевац" одговара да је реч о незнању и намерној замени теза.

После прошлонедељног спора две ветеринарске станице у Крагујевцу о тачном броју оваца у шумадијским селима и наводних злоупотреба средстава из републичког буџета, Ветеринарска инспекција, почела је ванредну контролу.

Сукоб је настао када су у једној ветеринарској станици посумњали да колеге из друге, конкурентске станице приказују нетачне податке о броју оваца у Шумадији.

Тако у "Крагујвету" тврде да на том подручју нема више од 6.000 оваца, а у Ветеринарској станици "Крагујевац" кажу да се у околним селима узгаја између 60 и 90 хиљада оваца. Оптужбе сматрају неоснованим, јер тиме, тврде, конкуренција жели да преузме тржиште.

"Постоји опасност да им се терен одузме. Они пребацују на нас сву кривицу и својим лажним изјавама покушавају медијски да оцрне не само нас, већ и целу ветернираску струку", каже директор Ветеринарске станице "Крагујевац" Мирољуб Карић.

Сувласник Ветеринарске станице "Крагујвет" Дамјан Срејић истиче да је њихова жеља да, како каже, докажу очигледну крађу.

"Желимо да заштитимо целу ветеринарску струку и интересе Министарства пољопривреде које даје огромна средства и помаже ветеринарским станицама у овим тешким временима", каже Срејић.

У "Крагујвету" оптужују станицу "Крагујевац" да је нетачним подацима о броју оваца оштетила буџет за вишемилионски износ, јер је држава плаћала здравствену заштиту за "виртуелне овце". Оптужени одговарају да је реч о незнању и намерној замени теза.

"Упорно манипулишу подацима о броју узорака и броју оваца на терену, и на тај начин покушавају да са себе сперу неодговоран рад и послове које нису обавили, а били су им поверени", напомиње Мирољуб Карић из ветеринарске станице "Крагујевац".

Карић тврди да су запослени у станици "Крагујвет" која их је оптужила за злоупотребе, упали у њихове базе података и изменили их, а у "Крагујвету" то демантују.

"Они који се разумеју у свој посао, знају да је то смешно. За сваки податак унет у базу података, постоји писани траг и писана документа. Осамдесет хиљада оваца не постоји и то је суштина ове приче", узвраћа Дамјан Срејић из "Крагујвета".

Тачан број оваца у шумадијским селима биће познат по завршетку пописа пољопривредних домаћинстава, од чега ће зависти и висина средстава које Министарство уплаћује за заштиту здравља домаћих животиња.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
15° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво