Читај ми!

Дачић данас у Вашингтону на Молитвеном доручку

Министар спољних послова Ивица Дачић присуствоваће данас у Вашингтону Молитвеном доручку који се одржава сваког првог четвртка у фебруару, а којем, поред предедника САД, присуствују званице из више од 100 земаља.

Шеф српске дипломатије је рекао да су разговори које је водио у Вашингтону, уочи данашњег Молитвеног доручка, били успешни за Србију.

Дачић се састао са високим саветником државног секретара САД Дереком Шолеом и специјалним изаслаником за Западни Балкан Гарбијелом Ескобаром.

Они подржавају став да је Заједница српских општина нешто што је већ договорено, а не предмет разговора, и да мора бити формирана да би се приступило примени споразума, каже Дачић.

"За нас је веома битан став САД, прво Заједница српских општина, па све остало. Веома је важно рећи да Сједињене државе мисле озбиљно, да Курти може да сноси велику одговорност уколико се буде деструктивно понашао и уколико не жели да формнира Заједницу српских општина", рекао је Дачић. 

Молитвени доручак је значајан догађај окупља око 3.500 званица, међу којима су чланови америчког Конгреса, политичари, војни лидери и гости из стотинак земаља.

То је форум који је установљен из жеље да се на тренутак забораве политичке разлике и да се у доброј комуникацији, без формалних оптерећења, лидери из различитих области политичког, друштвеног и привредног живота састану и размене информације, намере и платформе за деловање.

Почасни гост Молитвеног доручка је амерички председник, а сваке године присутан је и гост изненађења и чији идентитет се не открива пре почетка догађаја.

Молитвени доручак установљен је 1953. године када је амерички председник Двајт Ајзенхауер, на иницијативу методистичког свештеника Абрахама Веридеа, позвао сенатора Френка Карлсона да се са представницима владе и опозиције помоле за Америку.

среда, 01. мај 2024.
20° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво