Читај ми!

Легијина панамска веза

Бивши комадант ЈСО Милорад Улемек Легија под лажним именом заједно са невенчаном супругом основао офшор фирму на Панами 2001. године, сазнаје ЦИНС. Улемеку трајно одузета само трећина куће. Истрага коју су спровели српско тужилаштво и МУП није ушла у траг преосталом новцу или имовини.

Под лажним именом Владо Вукомановић, некадашњи комадант расформиране Јединице за специјалне операције Милорад Улемек Легија, је заједно са невенчаном супругом основао офшор фирму на Панами 2001. године, сазнаје Центар за изтраживачко новинарство.

Фирма је, према подацима ЦИНС-а и данас активна, а финансијска истрага коју је водило српско тужилаштво није открила то предузеће.

Резултат целокупне финансијске истраге тужилаштва и МУП-а Србије против Улемека јесте трајно одузета трећина његове куће у београдском насељу Церак, иако је отмицама и убиствима "зарадио" десетине милиона евра.

Преосталом новцу или имовини у коју је тај новац улаган, међутим, финансијска истрага за сада није ушла у траг.

Према документацији из пословног регистра Панаме, на коју се позива ЦИНС, Улемек под лажним именом са пребивалиштем у Атини, његова супруга Александра Ивановић и извесна Анђела Клобучар основали су компанију "Stone Wall Shipping & Trading, S.А." 20. септембра 2001. године.

Капитал те фирме износи 10.000 долара, а неке од делатности за коју је регистрована су "активности поморских агенција, продаја и изнајмљивање бродова и бродоградња".

Фирма је основана у периоду када је Улемек са Земунским кланом, према детаљима правоснажних пресуда Специјалног суда у Београду био активан у Србији у вршењу кривичних дела, а за регистрацију компаније је ангажована специјализована адвокатска агенција која је регистровала и низ других компанија на Панами.

Улемек је уписан да ради као секретар фирме, Александра Ивановић је генерални директор, а Анђела Клобучар - благајник, показују подаци панамског регистра, пише ЦИНС.

Та фирма из Панаме није власник ниједне фирме у Србији према подацима пословне базе Агенције за привредне регистре (АПР).

ЦИНС даље наводи да су свe троје власника при регистрацији фирме, као своје место пребивалишта, навели адресу у Грчкој y луксузном предграђу Атине.

Та адреса је била уписана и као место становања Александре Ивановић у Грчкој, према евиденцији Јединице за економски и финансијски криминал, одељења у склопу Министарства финансија Грчке, наводи ЦИНС.

Улемек је четири пута осуђен правоснажно на по 40 година за злочине које је спроводио у партнерству са Земунским кланом - убиство премијера Србије Зорана Ђинђића, низ отмица и друга убиства, а ови криминални послови су му донели милионе евра, што се види у сведочењима чланова овог клана.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 03. мај 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво