Читај ми!

Ко је полицајац који грли сиријског дечака?

Полицајац чија је фотографија са сиријским дечаком у "очинском" загрљају изазвала талас емоција на друштвеним мрежама зове се Реџеп Арифи, из Прешева је и већ месец дана ангажован у Миратовцу, где се дочекују избеглице које у Србију стижу преко Грчке и Македоније.

Дирљиву фотографију Арифија је најпре синоћ на Твитеру објавила новинарка Би-Би-Сија Менвин Рана, уз пратећи текст: "Сиријци су пуни хвале о српској полицији. Кажу да су српски полицајци добри и да су први који се према њима не понашају као да су животиње".

Арифи је полицајац Полицијске управе у Прешеву од 2002. године, преноси Танјуг.

Његов рођак Ваљон Арифи рекао је Танјугу да Реџеп уопште није био свестан да његове слике гледа цео свет на друштвеним мрежама све док није отишао у своју станицу, где га је о томе обавестио један од колега.

Његова фотографија се, иначе, муњевито раширила на Фејсбуку и Твитеру, а неколико сати касније је Рана, новинарка Радија 4 Би-Би-Сија, на истој друштвеној мрежи поставила још неколико фотографија Арифија.

"За све оне које је одушевила слика српског полицајца како се игра са бебом из Сирије, ево додатних фотографија", написала је она поред слика.

Реџеп је изгубио оца у саобраћајној несрећи када је имао само шест месеци. Није ожењен, нема деце и има 34 године.

Ваљон Арифи каже да је Реџепа срео након што је сазнао да је популаран, али да он није желео да говори о томе.

"Само је кратко рекао да је то људски чин и обавеза сваког хуманог човека", каже Ваљон, који такође свакодневно проводи време са избеглицама у Миратовцу.

У том делу где су настале слике у селу Миратовцу, аутобуси УНХЦР-а свакодневно преузимају велики број избеглица, а полицајац Арифи је са својим колегама ту како би се одржао јавни ред и мир, али и да их заштити.

Налог новинарке Би-Би-Сија на Твитеру је пун прича о тешком путовању избеглица, од навода избеглица да их туче полиција у Грчкој до описа целоноћних вожњи аутобусом и слика импровизованог кампа у центру Београда.

После многобројних недавних медијских извештаја о бруталности полиције и окрутног опхођења према избеглицама у неким европским земљама, корисници интернета у Србији и другде износе похвалне коментаре о фотографијама на којима српски полицајац нежно држи у наручју малог сиријског дечака који се смеши.

Број коментара 12

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 17. мај 2024.
19° C

Коментари

Re: Poreklo
Чије гене носе народи у региону
Imam novcic od 1 centa dole je vrednost ponudjena 6000 dinara
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Imam mali novcic 1 cent
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
Косовски вез
Нематеријална културна баштина Србије – косовски вез
Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара