Ватерполисти Србије убедљиво победили Румунију на турниру у Будимпешти

Ватерполо репрезентација Србије победила је селекцију Румуније резултатом 15:5 (6:0, 5:2, 0:3, 4:0) у другом колу Е-ОН купа у Будимпешти.

Разлика у квалитету није опустила ватерполисте Србије. Румуни су први гол постигли у 13. минуту када су смањили на 8:1.

У првом полувремену су ватерполисти Србије, преко центара Вица и Убовића у нападу правили проблема румунским бековима.

Четири петерца и три играча више су без грешке реализовани. Расположени су били Радуловић и Петар Јакшић који је уписао прве голове у сениорској репрезентацији.

На полувремену је било убедљивих 11:2 у корист Србије.

После одмора је напад почео да посустаје, противнички играчи су серијом 3:0 смањили предност.

У наставку је приказана озбиљнија игра и до краја је Србија рутински стигла до тријуфма.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Марко Радуловић, који је постигао пет голова. У репрезентацији Румуније најбољи је био Силвијан Kолодровчи са два гола.

Изабраници Уроша Стевановића су у првом колу турнира у Будимпешти поражени од Немачке резултатом 11:9.

Србија ће 20. децембра од 20.00 играти против Мађарске.