Србија преко Словачке у четвртфиналу Првенства

Србија – Словачка 10:5 (крај). Очекивано, ватерпоолисти Србије савладали су Словачку и пласирали се у четвртфинале Европског шампионата у Београду. Наредни противник "делфина" биће бољи из дуела између Русије и Немачке.

Ватерполо репрезентација Србије успешно граби ка одбрани тиуле шампиона Европе. "Делфини" су у Комбанк арени савладали Словачку са 10:5 и пласирали се у четвртфинале такмичења.

Словачка је била равноправан ривал само у првој четвртини, која је завршена резултатом 3:3. Већ у другом делу игре Србија стиже до два гола предности, коју је до краја меча само увећала.

Најефикаснији у српском тиму били су Филиповић, Прлаиновић, Пијетловић и Алексић са по два гола, док су се по једном у листу стрелаца уписивали Ћук и Митровић.

По два гола за Словачку постигли су Фамера и Хрошик.

Србија ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела између Русије и Немачке.

Овако је протекао меч у Комбанк арени:

19.51 - Крај, Србија - Словачка 10:5.

19.49 - Занимљива ситуација у последњем минуту меча. Наиме, досуђен је петерац за Словачку, али гостујући играч није чуо судијску пиштаљку, те није извео казнени ударац на време - лопта за Србију.

19.47 - Још један Прлаиновићев гол, овога пута са пет метара - 10:5.

19.41 - Андрија Прлаиновић постиже први гол на мечу - 9:5.

19.35 - Пред последњу четвртину, Србија - Словачка 8:5.

19.30 - Други гол Фамере на мечу - 8:5.

19.26 - Душко Пијетловић поново стрелац - 8:4.

19.24 - Стефан Митровић повећава предност Србије на 7:4.

19.22 - Настављен је меч.

19.16 - Полувреме, Србија - Словачка 6:4.

19.14 - Мартин Фамера смањује разлику на 6:4.

19.11 - Душко Пијетловић користи предност играча више - 6:3.

19.06 - Још један Алексићев гол, Србија први пут на мечу има два гола предности - 5:3.

19.04 - Милан Алексић голом отвара другу деоницу - 4:3.

19.00 - Хрошик постиже још један гол и поставља коначан резултат прве четвртине - 3:3.

18.57 - Бомба Филипа Филиповића, Србија у финишу прве четвртине води са 3:2.

18.52 - Хрошик доноси ново изједначење Словачкој.

18.50 - Србија поново води, стрелац је Филип Филиповић.