"Делфини" славили у Будви

Црна Гора – Србија 10:12 (крај). Ватерполисти Србије савладали су у Будви селекцију Црне Горе, у мечу трећег кола Светске лиге. Филиповић и Прлаиновић предводили "делфине" до треће победе у такмичењу.

Ватерполо репрезентација Србије забележила је и трећу победу у Светској лиги, пошто је у Будви савладала Црну Гору са 12:10.

Деловало је да ћемо гледати неизвестан меч, домаћа екипа је добила прву четвртину резултатом 3:2, али се онда "делфини" буде и у потпуности преокрећу резултат.

Другу четвртину изабраници Дејана Савића добили су резултатом 4:0 и најавили да ће до краја меча успети да одрже, за овакву утакмицу, високу предност.

Имала је Србија у једном тренутку и пет голова предности (4:9), али су "делфини" у финишу меча дозволили Црној Гори да се размаше и смањи разлику у коначном резултату.

Најефикаснији на мечу био је Филип Филиповић са четири постигнута гола, док су Андрија Прлаиновић у српском и Александар Ивовић у црногорском тиму постигли по три.

Србија је прва на табели групе Б са три победе из три меча, док је Црна Гора забележила први пораз уз један тријумф (одложен меч са Француском).

Овако је протекао меч у Будви:

19.12 – Никола Јановић поставља коначан резултат на овом мечу, Црна Гора – Србија 10:12.

19.10 – Драшко Бргуљан постиже девети гол за Црну Гору – 9:12.

19.09 – Филип Филиповић решава питање победника на мечу. Мање од два минута до краја, Србија води са 12:8.

19.03 – Млађан Јановић користи играча више за Црну Гору – 8:11.

19.01 – Гоцић одржава четири гола предности за Србију – 7:11.

19.00 – Разиграо се Александар Ивовић – 7:10.

19.00 – Брзо узвраћа Гаврил Суботић – 6:10.

18.59 – Лука Секулић голом за Црну Гору отвара последњу четвртину – 6:9.

18.55 – Ивовић постиже гол у последњој секунди треће деонице – 5:9.

18.51 – И Прлаиновић постиже трећи гол на мечу – 4:9.

18.46 – Филиповић постиже трећи погодак – 4:8.

18.43 – Ивовић смањује резултат на 4:7.

18.42 – Настављају "делфини" у истом ритму, Душко Пијетловић стрелац – 3:7.

18.36 – Полувреме, Црна Гора – Србија 3:6.

18.30 – Много боља игра Србије у другој четвртини. Други гол Прлаиновића – 6:3.

18.29 – Гаврил Суботић доноси Србији два гола предности – 5:3.

18.25 – Србија води са 4:3, стрелац је Андрија Прлаиновић.

18.23 – Други гол Филипа Филиповића – 3:3.

18.19 – Завршена је прва четвртине, Црна Гора води са 3:2.

18.16 – Урош Чучковић доноси предност домаћину од 3:2, нешто мање од два минута до краја прве четвртине.

18.14 – "Делфини" стижу до предности голом Филипа Филиповића са дистанце, Црна Гора стиже до изједначења голом Драшка Бргуљана.

18.10 – Црна Гора повела голом Николе Вукчевића, Србија долази до изједначења голом Душана Мандића. Оба гола су постигнута са играчем више.