Спектакуларно финале у Москви, Француска на крову света

Француска – Хрватска 4:2 (2:1). Фудбалери Француске други пут у историји постали су шампиони света, пошто су на стадиону "Лужњики" у спектакуларном финалу савладали Хрватску. "Триколори" су поновили подвиг из 1998. године, док је Хрватска самим пласманом у финале остварила највећи успех у историји.

Француска се после 20 година поново попела на кров света у једној веома занимљивој и специфичној утакмици.

"Триколори" су имали среће у првом полувремену у којем су мрежу противника тресли аутоголом Манџукића и са пенала када је стрелац био Гризман.

Хрватска је имала већи део времена предност у поседу, али није било конкретнијих опасности по гол Лориса, осим у случају када је на одличан начин Перишић савладао Лориса.

За разлику од првог, гледало се потпуно другачије друго полувреме на стадиону "Лужњики".

Француска је након вођства играла знатно растерећеније, па је свој квалитет и игру материјализовала головима.

На 3:1 Француска је повисила у 59. минуту. Акцију је започео Погба одличним пасем за Мбапеа, да би у наставку акције фудбалер Манчестер јунајтеда, из другог покушаја, левом ногом послао лопту иза леђа Субашића.

Само шест минута касније Французи вероватно стављају тачку на меч јер долазе до три гола предности, када је Мбапе са дистанце одлично савладао голмана Хрватске.

Наду за потенцијални повратак, Хрватима је дао Манџукић у 69. минуту, када је несхватљиву и невероватну грешку направио голман Француске Лорис, који је поклонио лопту Манџукићу.

Ипак Хрватска ипак није могла да дође до још једне промене резултата, па су Французи привели меч крају без много проблема.

Овако је протекао меч:

18.54 – Крај меча, Француска је савладала Хрватску са 4:2 и постала шампион света!

18.48 – Истекао је 90. минут, играће се још пет минута надокнаде времена.

18.39 – Поново селектори два тима врше измене у истом тренутку – Пјаца мења Стринића, док је Фекир у игри уместо Жируа.

18.31 – Измене у оба тима – Крамарић мења Ребића, док је уместо Матуидија у игри Толисо.

18.27 – ГОООЛ! 4:2 у 69. минуту, Манџукић користи грешку Лориса и смањује предност Француске!

18.24 – ГОООЛ! 4:1 за Француску у 65. минуту, гол је постигао Килијан Мбапе!

18.18 – ГОООЛ! 3:1 за Француску од 59. минута, стрелац је Пол Погба!

18.13 – Прва измена на мечу у тиму Француске, уместо Нголоа Кантеа у игри је Стивен Нзонзи.

18.11 – Прекид утакмице у 53. минуту, неколико особа улетело је у терен, па судија Питана мора да накратко прекине меч.

18.06 – Опасан напад Хрватске на почетку другог дела – покушао је Ребић, Лорис брани врховима прстију.

18.03 – Настављен је меч.

17.48 – Завршено је изузетно садржајно прво полувреме у Москви, Француска води против Хрватске са 2:1.

17.38 – ГОООЛ! 2:1 за Француску у 38. минуту, Гризман је прецизан са беле тачке!

17.36 – Пенал за Француску! Судија Питана показује на белу тачку, прилика да Французи поново поведу.

17.35 – Лопта погађа у руку Перишића у казненом простору Хрватске, судија Питана у консултацији са ВАР-ом прегледа снимак.

17.28 – ГОООЛ! 1:1 у 28. минуту, стрелац за Хрватску је Иван Перишић!

17.19 – ГОООЛ! 1:0 за Француску од 19. минута, аутогол је постигао Марио Манџукић!

17.10 – Почетак меча припада селекцији Хрватске, која има лопту у свом поседу, али без удараца ка голу Лориса. Француска се прилично затворила, као да чека прилику за опасан контранапад.

17.00 – Почело је финале Светског првенства.

16.57 – Интониране су химне две државе, ускоро ће почети финални дуел на Мундијалу у Русији.

16.40 – На стадиону "Лужњики" у току је свечана церемонија затварања Светског шампионата, после чега ће уследити финални меч.

16.20 – Главни судија меча у Москви, као и на отварању шампионата, биће Аргентинац Нестор Питана.

16.00 – Упркос повредама, обе екипе у меч улазе са најјачим саставима, односно са 11 играча који су почињали већину мечева на шампионату.

У тиму Хрватске је Иван Стринић, за којег је било најављено да ће пропустити финале, као и Иван Перишић и Марио Манџукић. На другој страни, у првој постави је Блез Матуиди, који вуче повреду током читавог шампионата.

15.45 – Навијачи две селекције не могу да дочекају почетак меча.

15.30 – Познати су састави тимова за велико финале.