Рукомет уживо: Злато за Црногорке

Црногорке су првакиње Европе, у финалу су после четири продужетка савладале Норвешку са 34:31. Бронзану медаљу на Европском првенству освојила је репрезентација Мађарске која је после продужетака савладала Србију са 38:41.

19.05 - Крај. Црна Гора - Норвешка 34:31.

19.04 - 20 секунди пред крај Црногорке воде са 3 разлике.

19.03 - Црногорке користе контру и у последњи мунут улазе са 2 гола предности.

19.02 - Гол, Црна Гора води са 32:31.

19.01 - Почео је 79. минит. Седмерац за Црну Гору и 2. минута искључења за Норвешку.

19.00 - 78. минут. Норвешка - Црна Гора 31:31.

18.57 - Почео је последњи, четврти продужетак, уколико буде нерешено изводиће се седмерци.

18.56 - Норвежанке користе седмерац и стижу до изједначења на крају трећег продужетка. Поред тога имаће и играчицу више прва два минута четвртог продужетка.

18.55 - У току је последњи минут првог продужетка.

18.54 - 74. минут. Црногорке поново воде.

18.50 - 72. минут. Норвешка - Црна Гора 29:29.

18.49 - Почео је трећи продужетак.

18.44 - Крај, нерешено 28:28, нова два продужетка од по пет минута.

18.42 - Гол за Норвешку, ново изједначење, 28:28, остало је још 13 секунди.

18.41 - У току је последњи минут.

18.40 - Норвежанке успевају да постигну још један гол са играчицом мање, 27:28.

18.39 - 68. минут. Норвежанке користе играчицу више и поново смањују на два разлике

18.38 - Поново је три разлике.

18.38 - Норвежанке се не прадају, брзи центар и смањују на два разлике.

18.37 - Црна Гора стиже до три гола предности.

18.35 - Крај првог продужетка.

18.34 - 65. минут. Црногорке долазе до два гола предности, 26:24.

18.33 - 63. минут. Црна Гора прва стиже до предности.

18.30 - Почео је први продужетак.

18.29 - Продужеци два пута по пет минута.

18.23 - Изједначење. Алштадова успева да донесе Норвешкој продужетке.

18.22 - Почео је последњи минут. Кнежевићева постиже гол за вођство Црне Горе од 24:23.

18.19 - 58. минут. Норвешка - Црна Гора 23:23.

18.15 - 55. минут. Норвешка - Црна Гора 22:22.

18.08 - 50. минут, Норвешка - Црна Гора 21:21.

17.45 - Почело је друго полувреме.

17.35 - Полувреме. Црна гора води против Норвешке са 12:11.

17.00 - Почело финале, играју Норвешка и Црна Гора.

16.45 - Финални меч Европског првентсва између Црне Горе и Норвешке почиње у 17 часова.

16.14 - Србија - Мађарска 38:41 (крај). Мађарске рукометашице успеле су да после продужетака савладају Србију и освоје бронзану медаљу. Српске рукометашице нису имале снаге да у последњих пет минута сачувају предност једног гола.

16.05 - Србија - Мађарска 37:36. После првих пет минута Србија има предност од једног гола против Мађарске. Остало још пет великих минута до освајања бронзане медаље.

15.54 - Србија - Мађарска 33:33. Права драма у Комбанк Арени. Србија је тек у финишу меча успела да стигне до изједначења и да на крају одбрани напад Мађарица за победу. Освајач брнозане медаље биће познат после продужетка.

15.40 - Србија - Мађарска 28:30. На десет минута пред крај меча Србија се и даље мучи да одржи прикључак против Мађарица. Српске рукометашице праве велики број грешака и никако не успевају да се приближе противницама.

15.32 - Србија - Мађарска 26:28. И поред боље игре у одбрани, Мађарска не допушта српским рукометашицама да преокрену резултат.

15.23 - Србија - Мађарска 23:24. Србија је успела да стегне одбрану и смањи заостатак Мађарица на један поен. Али опет су српске рукометашице зарадиле искључење.

15.18 - Почело друго полувреме између Србије и Мађарске.

15.08 - Србија - Мађарска 19:21 (полувреме). После доброг уводног дела утакмице репрезентација Србије је пала у финишу и допустила противницама да се одлепе на два гола. Српске рукометашице направиле неколико нерезонских искључења, а пала је игра и у нападу и у одбрани, што су Мађарице сјајно искористиле. На трибинама Комбанк арене налази се и председник Србије Томислав Николић.

15.01 - Србија - Мађарска 15:17. Србија наставила са лошијом игром у нападу, и није искористила преднсот играча више, док су Мађарице и са играчем мање тресле мрежу наше репрезентације.

14.52 - Србија - Мађарска 11:12. Србија је таман повела са три гола разлике, али је са неколико лоших напада, и искључењем Огњановићеве Мађарска успела да преокрене резултат.

14.43 - Србија - Мађарска 8:6. Успеле су српске рукометашице у 13. минуту прве да се одлепе на два поена предности, али је Сања Дамјановић зарадила искључење од два минута.

14.37 - Србија - Мађарска 3:3. После пет минута игре води се равноправна борба на паркету, и резултат је нерешен.

14.30 - Почео је меч за бронзану медаљу између Србије и Мађарске.

13.40 - Капитен рукометне репрезентације Србије Андреа Лекић проглашена је за најбољег плејмејкера, док је Сања Дамњановић најбољи леви бек Европског првенства.

13.15 - Председник Европске рукометне федерације (ЕХФ) Жан Брио рекао је да је разочаран посетама у појединим халама на утакмицама Европског првенства у Србији. "Разочаравајућа посета је била на неким утакмицама, у неким халама и мораћемо да анализирамо зашто је тако. Привући навијаче је увек велики изазов. Знамо да у олимпијској години последњи догађај у години привуче мање људи због економске ситуације", рекао је Брио на завршној конференцији за медије у београдској Комбанк арени.

Српске рукометашице нису успеле да се пласирају у финале Европског првенства, али изабраницама Саше Бошковића заиста нема шта да се замери. Ипак, није све изгубљено, остаје борба за бронзу чије би освајање представљало невероватан успех.

"Читаво првенство смо одиграли веома добро и штета је што то нисмо потврдили против Црне Горе. Надам се да ћемо се подићи и победити Мађарску. Имам добре девојке, урадићемо све да се опоравимо. До сада смо заборављали утакмице. И ову са Црном Гором ћемо морати да заборавимо и спремимо се за Мађарице", рекао је селектор Србије Саша Бошковић.

Капитен Србије Андреа Лекић позвала је навијаче да им и данас пруже подршку у борби за бронзано одличје.

„Очекујем да ће нам публика помоћи и у мечу за бронзану медаљу. Против Мађарске играмо најважнији меч до сада и битно је да се на Евопском првенству дочепамо медаље, јер медаља је медаља", рекла је Андреа.

Мађарска је изузетно квалитетна репрезетнација која у полуфиналу ипак није била достојан ривал моћној Норвешкој. На том мечу већ средином првог полувремена Мађарице су готово дигле руке од победе, и снагу су сакупљале за данашњи меч за бронзу.

На другој страни српске рукмометашице су истрошене после велике борбе са Црном Гором, али и поред тога спремне су за последњи јуриш на бронзу.

Утакмица за бронзу почиње у 14.30, док финале између Норвешке и Црне Горе почиње у 17 часова. Оба меча можете гледати на програмима Радио-телевизије Србије.